suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Czy suwalczanie boją się utraty pracy?
Czy suwalczanie boją się utraty pracy?Problem znalezienia nowych pracowników stał się jedną z głównych bolączek lokalnych pracodawców. Od wielu miesięcy to bowiem suwalczanie szukający pracy mogą przebierać w ofertach. Tak zwany rynek pracownika sprawił, że zniknął też lęk przed utratą zatrudnienia.

Z sondażu przeprowadzonego przez instytut badawczy Randstad wynika, że odsetek Polaków deklarujących lęk przed utratą pracy był o 3 p.p. niższy niż średnia europejska. W Polsce wyniósł on 23 proc. To ogromny spadek - w poprzednim kwartale duże i umiarkowane obawy co do utraty pracy zadeklarowało 30 proc. badanych. Dla porównania wśród Hiszpanów, którzy znaleźli się na pierwszym miejscu listy, obawę przed utratą pracy odczuwa 37 proc. 

Optymistycznie przedstawiają się też dane, jeśli chodzi o szanse na znalezienie nowej pracy. 84 proc. badanych 25-34 latków była przekonana, że w razie utraty pracy jest w stanie znaleźć podobną w ciągu pół roku. 94 proc. badanych w tej samej grupie wiekowej stwierdziła, że w ciągu pół roku jest w stanie znaleźć jakąkolwiek pracę. Inaczej badania przedstawiają się w przypadku 55- i 65-latków. 

O tym, że w ciągu półrocza znajdą porównywalną pracę, przekonanych było 59 proc. badanych. Po raz pierwszy od 4 lat niższa od średniej europejskiej była rotacja rozumiana jako faktyczna zmiana pracy danego respondenta w ciągu jednego półrocza, bądź też zmiana stanowiska pracy u tego samego pracodawcy. W badanym kwartale wyniosła ona 20 proc. i była niższa w stosunku do poprzedniego kwartału o 7 p.p. To największy spadek w historii badania. 

- To co się nie zmienia to motywy, dla których zmienialiśmy pracę. Widzimy wyraźnie, że głównym motywem do zmiany pracy jest poprawa warunków zatrudnienia - mówiła Katarzyna Gurszyńska, dyrektor instytutu badawczego Randstad.

A czy suwalczanie boją się utraty swojej pracy? Zachęcamy do udziału w nasze sondzie.

Źródło: Kurier PAP


Sonda

Czy boisz się zwolnienia z pracy?
Tak
Nie

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Praca
Nie przesadzaj kulka. Pracy jest dużo i nie tylko na produkcji. Oczywiście na produkcji jest najwięcej ale jest też w czym wybierać. Te...
autor:~Basia1982
- czas zmienić myślenie
Drodzy pracodawcy z Suwałk i okolic, czas zmienić sposób myślenia. Podejmujemy pracę żeby żyć godnie, zarabiać godnie i mieć czas dla r...
autor:~Jola
- praca
jak napłyną tysiące ukraińców i gruzinów, którzy w dodatku jeszcze zaniżą płacę, to rynek pracownika szybko może się skończyc.
autor:~dolce vita

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.10.2017
AGENCJA INTERAKTYWNA
Tworzenie serwisów internetowych

Reklama

REKLAMA
Która z kandydatek najlepiej pokierowałaby SOKiem?
Alicja Andrulewicz
Jolanta Hinc-Mackiewicz
Bożena Kamińska

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: