suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Królowa sportu znów zagości na suwalskim stadionie
Królowa sportu znów zagości na suwalskim stadionieSuwałki po raz trzeci z rzędu będą gospodarzem mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Tym razem powierzono prawo organizacji PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach oraz Mistrzostw Polski Sztafet, które są nową imprezą w kalendarzu zawodów lekkoatletycznych w naszym kraju.

Nominację przyznano wczoraj w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Obecny na spotkaniu prezydent Suwałk otrzymał ją z rąk Henryka Olszewskiego. W 2018 roku Suwałki będą gospodarzem PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach oraz Sztafetach. O medale lekkoatleci rywalizować będą w drugi weekend czerwca.

Mistrzostwa Polski sztafet są nową imprezą w polskim kalendarzu lekkoatletycznym. - W związku z tym w programach głównych mistrzostw seniorów, które odbędą się w przyszłym roku w Lublinie oraz juniorów do lat 20, które zorganizuje Włocławek, nie pojawią się już biegi rozstawne. A zatem konkurencje biegowe, które kończą mistrzowskie imprezy lekkoatletyczne i zazwyczaj budzą największe emocje zostaną rozegrane na suwalskim stadionie - mówi Kamil Klimek z OSiR Suwałki.

Przyznanie naszemu miastu prawa organizacji kolejnej imprezy lekkoatletycznej rangi mistrzowskiej potwierdza, iż Polski Związek Lekkiej Atletyki dostrzega zaangażowanie miasta w rozwój „królowej sportu”. - Decyzja zarządu PZLA ma też związek z wysoką oceną zorganizowanych w 2016 i 2017 mistrzostw Polski, które odbywały się na suwalskim stadionie - dodaje Klimek.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Pijar totalny
Amatorzy na start
autor:~Miro
- LA
pierwszy dzień mistrzostw tegorocznych był naprawde ciekawy! pogoda dopisała, stadion dobrze się przezentował, było super
autor:~kibic

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.10.2017
PPUH LUDWIK
Meble Młodzieżowe VOX

Reklama

REKLAMA
Jak oceniasz dotychczasowe rządy prezydenta Renkiewicza?
bardzo dobrze
dobrze
średnio
źle
bardzo źle

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: