suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Kontrowersje wokół nowego prezesa PWiKu. Konkurs będzie powtórzony
Kontrowersje wokół nowego prezesa PWiKu. Konkurs będzie powtórzonyWybór Szymona Górskiego na prezesa PWiKu wywołał wśród mieszkańców wiele kontrowersji. Suwalczan zbulwersował m.in. fakt, że nowo wybrany prezes jeszcze niedawno zasiadał w Radzie Nadzorczej PWiKu. Prezydent zwrócił się z wnioskiem o powtórzenie procedury.

Do konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu PWiKu przystąpiło 4 kandydatów: Mieczysław Osys, Tomasz Wojszko, Małgorzata Dziczkowska oraz Szymon Górski. To właśnie ten ostatni, zdaniem komisji konkursowej, wykazał się najlepszymi kwalifikacjami i od 1 stycznia miał zastąpić Grzegorza Kochanowicza.

Wybór Górskiego wywołał jednak wiele kontrowersji. Mieszkańcy zwracali przede wszystkim uwagę na fakt, że jeszcze na kilka dni przed zakończeniem przyjmowania ofert konkursowych, Górski był w Radzie Nadzorczej PWiKu. Odwołano go 6 września, termin składania dokumentów mijał z kolei 8 września. Co więcej, jeszcze jako członek rady podpisał się pod regulaminem i szczegółami dotyczącymi konkursu na dyrektora PWiKu.

Swoje wątpliwości co do właściwego przeprowadzenia konkursu wyraziła też jedna z kandydatek - Małgorzata Dziczkowska. Jak poinformowała, Górski miał nie spełnić wymagań dotyczących na przykład zarządzania odpowiednią liczbą pracowników. W ogłoszeniu konkursowym wymagany był dotychczasowy nadzór nad przynajmniej 20 osobami. Jak sugeruje Dziczkowska, ze strony internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym pracował Górski wynika, że mógł zarządzać co najwyżej 12 pracownikami.

Głosy dotyczące nieprawidłowości dotarły do suwalskiego ratusza. - Prezydent Suwałk po zbadaniu sprawy oraz wyjaśnieniu wszystkich okoliczności i faktów związanych z przeprowadzonym konkursem na stanowisko Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach wystąpił do Rady Nadzorczej tej spółki z wnioskiem o powtórzenie procedury konkursowej na ww. stanowisko - obwieścił dziś ratusz.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
PWiK z nowym prezesem (2017-10-04)

Ostatnio dodane komentarze
- do Pazo
Pani Malgosia nie jest rozgoryczona, raczej patrzy ze zdziwieniem na niekompetencje pewnych osob :-) Zapytaj znajomych i rodzine Pani ...
autor:~rodzina rodziny
- Wstyd taki konkurs
zwystarczyło zrobić prawidłowo przeprowadzony konkurs. skoro to nie było to jasne że wybór Gorskiego na prezesa jest poddawany krytyce....
autor:~malej
- ~80 ~pazo
Chyba z jednej ;ekipy; jesteś ta ;towarzysze; i funkcjonariusze bezpieki zeszłej epoki.
autor:~Lolek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 10.10.2017
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
KOLEKTORY SŁONECZNE-DOTACJA-5 LAT GWARANCJI

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: