suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Prawa człowieka wyświetlone na ekranie
Prawa człowieka wyświetlone na ekranieRozpoczął się 15. Festiwal Filmowy Watch Docs. Przez trzy dni suwalczanie będą mogli oglądać niezwykłe i wstrząsające historie, w których motywem przewodnim są prawa człowieka. Historia nielegalnych emigrantów czy dramat afgańskich kobiet to tylko niektóre z nich. Jakie jeszcze filmy będą wyświetlone?

Te historie z pewnością na długo zapadną w pamięci oglądających. Filmy wyświetlane bowiem w ramach Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs poruszają trudną tematykę. Suwalczanie, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu, zobaczą między innymi historię meksykańskiej rodziny nielegalnych emigrantów, która aby choć przez chwilę być razem musi spotykać się na okratowanej granicy amerykańsko-meksykańskiej. Obejrzą także film ukazujący ucieczkę i przeprawę uchodźców do Europy. - Historie te mogą pozwolić lepiej zrozumieć motywację, która stoi za podjęciem trudnej decyzji o ucieczce - mówią organizatorzy.

Na ekranie zostaną wyświetlone też produkcje przedstawiające dramat afgańskich kobiet, które po wyjściu z więzienia najprawdopodobniej czeka śmierć dyktowana przez prawo honoru, jak również historię 16-letniego Tybetańczyka, który podobnie jak 150 innych osób, w proteście przeciwko chińskim rządom dokonał samospalenia. W filmach poruszono też kwestię rabunkowej wycinki tropikalnej dżungli porastającej prowincję Malezji czy kary śmierci, na którą od dziesięciu lat czeka człowiek skazany za podwójne morderstwo.

Inicjatorzy zdają sobie sprawę z tego, że filmy nie obalają nieludzkich reżimów i rzadko bezpośrednio wpływają na bieg wypadków w życiu społeczeństw. Są jednak jednym z najpotężniejszych czynników kształtujących nasze wyobrażenia, poglądy i wrażliwość. Organizatorzy festiwalu Korzystają zatem z tej siły. Jak mówią, chcieliby, żeby widzowie spojrzeli na otaczającą rzeczywistość - bliższą i dalszą - poprzez pryzmat praw człowieka. Żeby zobaczyli i odczuli w nich coś ważnego i wspólnego.

15. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs będzie trwał do niedzieli 8 października włącznie. Większość filmów zaprezentowanych zostanie w Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury. W piątek i sobotę na godzinę 20.30 organizatorzy zapraszają z kolei do restauracji Fresco. Szczegółowy harmonogram wszystkich filmów znajdziecie tutaj » Na wszystkie filmy i spotkania wstęp jest bezpłatny, a jedyną granicą jest wiek od 15 lat.

Portal suwalki.info jest patronem medialnymDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- watch docs
takie filmy to jest samo życie. nie to co te holliłudzkie bajki.
autor:~adapter
- filmy
przerażające są to historie, ale niestety prawdziwe
autor:~aisha

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 06.10.2017
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: