Login:
Hasło:
Wiadomości
Szach-mat od młodych suwalczan
Szach-mat od młodych suwalczanMistrzostwa Makroregionu Podlasko-Lubelskiego w szachach okazały się owocne dla młodych suwalczan. Nasze dziewczęta nie dały innym wejść na podium - przywiozły ze sobą nagrody za pierwsze oraz drugie miejsca. Chłopcom na turnieju również poszło bardzo dobrze i wrócili jako zwycięzcy.

Wczoraj w Wasilkowie zakończyły się mistrzostwa w szachach w kategoriach do lat 9, 11 i 13. W turnieju brały udział dziewczęta z Suwałk, które pokonały konkurencję. W kategorii do 13 lat Edyta Wysocka zajęła II miejsce. Kategorię do lat 11 zdominowała Marysia Pałejko, do lat 9 z kolei - Kinga Gładyszewska, które otrzymały nagrody za I i II miejsce. I miejsce zdobyła także Gabriela Pałejko - jej kategoria obejmowała uczestników do 9 lat.

Wśród chłopców najlepszy okazał się Paweł Czarniecki - zajął bowiem III miejsce w kategorii wiekowej do 13 lat. Tuż za podium, do lat 11, na piątym miejscu uplasował się Błażej Pieczulis. Dawid Jasulewicz zdobył z kolei trzecie miejsce. W turnieju brały udział dzieci z obu klubów szachowych w Suwałkach.