suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Twórczość Karola Szymanowskiego czy herbatka u Kapelusznika?
Twórczość Karola Szymanowskiego czy herbatka u Kapelusznika?Przedostatni już występ z I Cyklu Koncertów Kameralnych odbędzie się w najbliższą niedzielę w Suwałkach. Będzie to okazja, aby usłyszeć na żywo utwory fortepianowe i pieśni genialnego kompozytora Karola Szymanowskiego. Jakie inne atrakcje czekają suwalczan w najbliższych dniach?

Suwalczanie nie będą musieli wybierać - herbatkę wypiją w piątek, a koncert twórczości Karola Szymanowskiego odbędzie się dopiero w niedzielę. 24 września po raz drugi suwalczanie - i nie tylko, będą mogli obcować ze sztuką w bardzo przyjemnej odsłonie. Ze sceny Państwowej Szkoły Muzycznej popłyną dźwięki muzyki skomponowanej przez polskiego kompozytora - Karola Szymanowskiego. Pedagog, pisarz, a przede wszystkim pianista uznawany jest - obok Fryderyka Chopina, za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Wybrane utwory z jego bogatej i niezwykłej twórczości zaprezentują wybitne wykonawczynie - pianistka i sopranistka.

Występ, jako przedostatni z I Cyklu Koncertów Kameralnych będzie przebiegał pod hasłem „Nowe Interpretacje 2017”. Koncert skierowany jest do wszystkich, nie tylko pasjonatów muzyki klasycznej. Jest to jedno z nielicznych muzycznych wydarzeń artystycznych na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Natomiast ostatni koncert z tego cyklu odbędzie się 15 października w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. Przed publicznością wystąpi warszawski zespół Sabionetta.

W niedzielę będzie miało miejsce także oficjalne zakończenie sezonu motoryzacyjnego na terenie targowiska przy ulicy Grunwaldzkiej. Klub Suwałki Drive zaplanował w godzinach 10.00-18.00 atrakcje dla fanów motoryzacji w każdym wieku. Na zlocie samochodowym zbierane będą również pieniądze na rzecz chorej Oliwki.

23 września w Restauracji Rozmarino odbędzie się zaś koncert zespołu Zmiana Wachty. Występ rozpocznie się o godz. 19.00.
W Suwalskim Ośrodku Kultury sobota upłynie pod hasłem fantastyki. Od godz. 10.00 przewidziane są konkursy, turniej gier planszowych i projekcje filmów. Szykuje się też gratka dla fanów przygód Harrego Pottera.

A już w najbliższy piątek będzie można spędzić „Fantastyczne popołudnie w bibliotece”. Od godz. 15.00 w Filii nr 3 przy ulicy Północnej potrwa degustacja obłędnej herbatki u Kapelusznika. Będzie można również zakupić, sprzedać lub wymienić książki gatunku fantasy i science fiction. Na koniec zaplanowane jest spotkanie z pisarką dla dzieci - Melanią Kapelusz.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- brawo
dla pani Marleny Borowskiej, która z wielkim zaangażowaniem przygotowuje te wszystkie koncerty. A to z pewnością niemało pracy i wysiłk...
autor:~muzyk
- muzyka poważna
też zawsze stroniłam od tego typu muzyki. Ale byłam na tym poprzednim koncercie i o dziwo musze przyznac, że wszystko jest dla ludzi :)...
autor:~hania

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 21.09.2017
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: