suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
W Suwałkach co czwarte dziecko jest nieślubne
W Suwałkach co czwarte dziecko jest nieślubneMieszkańcy naszego miasta nie potrzebują papierka, by tworzyć rodzinę i zdecydować się na dziecko. Jak wynika z najnowszych danych, w 2016 roku ponad 27% małych suwalczan urodziło się w związkach pozamałżeńskich. To najwyższy odsetek w całym województwie.

Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że województwo podlaskie jest jednym z najbardziej konserwatywnych. Odsetek pozamałżeńskich urodzeń wynosi w naszym regionie zaledwie 16,7%, co obok województwa podkarpackiego (13,0%) i małopolskiego (13,95) jest najniższym w kraju. Do tradycji przywiązani są na przykład mieszkańcy Białegostoku, gdzie urodzenia w związkach nieformalnych stanowią 15,3% czy zambrowianie (13,2%).

Na tle województwa znacząco wyróżniają się jednak Suwałki. To bowiem w naszym mieście odsetek pozamałżeńskich urodzeń jest najwyższy i wynosi 27,6%. Nieślubnych dzieci w naszym mieście jest jednak nieco mniej niż na przykład przed dwoma laty. W 2014 roku aż 30% dzieci, które przyszły na świat pochodziło z nieformalnego związku.

Warto zaważyć, iż pod wzlędem urodzeń z „nieprawego łoża” Suwałki wiodą prym nie tylko w regionie. Suwalczanie pozostawili w tyle między innymi mieszkańców Warszawy (24,1%), Krakowa (17,5%), Rzeszowa(13,7%), czy Lublina (18,5%).

Do rekordzistów jest nam jednak bardzo daleko. Najwyższy odsetek pozamałżeńskich urodzeń odnotowno bowiem w takich miastach jak Wałbrzych (51,6%), Jelenia Góra (51,5%), Koszalin (48,7%) czy w Kętrzynie (41,4%).

Źródło: GUSDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
1/3 suwalskich dzieci rodzi się z nieprawego łoża (2016-01-25)

Ostatnio dodane komentarze
- Nowocześni inaczej
Bierzemy z UE wszystko co najlepsze, wg. niemieckich mediów (np. Twój Styl, RMF, Onet, Interia, Fakt ........... tj. niepełne rodziny, ...
autor:~Zenek M.
- Papier
Trzeba zapytać suwlaskie mamuśki robia porzadki ta sekta wyzwolonych dzierlatek wie wszystko
autor:~Kreyzi
- zz
Przynajmniej te "samotne matki" mają pierwszeństwo w dostaniu się dzieci do żłobka, przedszkola , socjale itd. A w rzeczywistości więks...
autor:~cccc

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 30.08.2017
ATRAKCYJNE DOMY
Dom wolnostojący na Osiedlu Piastowskim

Reklama

REKLAMA
Która z kandydatek najlepiej pokierowałaby SOKiem?
Alicja Andrulewicz
Jolanta Hinc-Mackiewicz
Bożena Kamińska

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: