suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Drogowy tunel za rok. Ruszyła największa inwestycja
Drogowy tunel za rok. Ruszyła największa inwestycjaUlica Sejneńska powoli staje się placem budowy. Wykonawcy największej drogowej inwestycji rozpoczęli bowiem prace. W pierwszej kolejności zaplanowano wymianę nawierzchni. Wybudowany zostanie też tunel pod torami i most. Całkowicie zmieni to układ komunikacyjny Suwałk.

Takiej inwestycji drogowej jeszcze w naszym mieście nie było. Dzięki dofinansowaniu opiewającemu na 59 mln zł, ruszyła pierwsza część wielkiej przebudowy. W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się ulicą Sejneńską. Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Olecka od dziś rozpoczęło prace. Roboty związane są między innymi z wycinką drzew i krzewów. Następnie firma przystąpi do wymiany nawierzchni na odcinku od torów do granic administracyjnych miasta.

Na tym jednak nie koniec. Gigantyczna inwestycja zakłada bowiem budowę zupełnie nowego odcinka drogi od Sejneńskiej do Utraty z mostem na Czarnej Hańczy i tunelem pod torami. Tą częścią zajmie się z kolei firma Pribex. Zaplanowano także przebicie od ulicy Leśnej do ulicy Utrata, którą z kolei wykona przedsiębiorstwo z Olecka. - Leśna będzie przebudowana na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Krakowskiej. Tutaj będzie nowa droga wybudowana pomiędzy aresztem śledczym a jednostką wojskową, która będzie łączyła się z ulicą Utratą - wyjaśniał prezydent.

Aby dopełnić całości i skomunikować Kamenę z osiedlem Północ, wybudowana zostanie z kolei droga od ulicy Pułaskiego do ulicy Północnej.

Zanim jednak przebudowa dróg zostanie ukończona, kierowców czeka nie lada wyzwanie. W cierpliwość muszą uzbroić się przede wszystkim ci, którzy codziennie poruszają się w kierunku Sejn. Już teraz boją się, że codzienny dojazd będzie istną mordęgą. Zakończenie prac zaplanowano na jesień 2018 roku.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
„To jest rekordowa dotacja” (2017-07-18)
Drogowy tunel już w przyszłym roku? (2017-03-31)

Ostatnio dodane komentarze
- odkorkować
Prawdziwym udogodnieniem dla kierowców byłoby połączenie,przez Kamenę, Pułaskiego z Sejneńską.
autor:~fisheater
- @~meler
Jeżeli przejazd na Sejneńskiej w ogóle jest przewidziany do moderny to nastąpi to zapewne nie wcześniej niż po 2022 roku, kiedy PKP PLK...
autor:~podaj: imię / nick *
- Tunel
Tunel ma powstać przy wyjezdzie na Płociczno. Przejazd kolejowy na Sejneńskiej nie bedzie modernizowany w ramach tej inwestycji. Tam te...
autor:~meler

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 25.08.2017
PRZEDS. TURYSTYCZNE
WIGRY
WŁOCHY KLASYCZNE

Reklama

REKLAMA
Jak oceniasz dotychczasowe rządy prezydenta Renkiewicza?
bardzo dobrze
dobrze
średnio
źle
bardzo źle

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: