suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Uroczyste obchody z podziałem w tle
Uroczyste obchody z podziałem w tleSuwalskie wojsko hucznie obchodziło swoje święto. Był piknik rodzinny i pokazy, nie zabrakło też odznaczeń, awansów i wyróżnień. Wydarzenia, jakie miały miejsce w centrum miasta zgromadziły liczne grono suwalczan. Jednak jak się okazuje świętowanie po raz kolejny odbyło się ze skandalem w tle.

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego w Suwałkach odbyły się z wielką pompą. Piknik rodzinny, prezentacje sprzętu, zabawy dla dzieci oraz pokazy musztry - to atrakcje, jakie wojskowi przygotowali dla mieszkańców Suwalszczyzny. Wielu skorzystało z tej możliwość, bo Park Konstytucji 3 Maja oraz Plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pękały w szwach. Najwięcej zainteresowania budził wystawiony sprzęt. On był nie lada atrakcją zarówno dla tych małych, jak i większych zwiedzających.

Oczywiście przy okazji takiego święta nie zabrakło też części oficjalnej. Na niej były powitania, przemowy, awanse zawodowe i wyróżnienia. Choć w czasie konferencji zapowiadającej wydarzenia organizatorzy przyznali, że do 100 osobowego komitetu nie zaproszono prezydenta miasta, zaproszenie na samo wydarzenie otrzymał. Na uroczystościach pojawił się wraz ze Zdzisławem Przełomcem - przewodniczącym Rady Miejskiej.

Miejsce dla władz miejskich nie znalazło się pod specjalnie przygotowanym na podwyższeniu namiotem, a niżej. Zebranych na placu powitał dowódca suwalskiego dywizjonu. W czasie swojej przemowy wymienił między innymi komitet organizacyjny, prezesa SSSE, podlaską kurator oświaty i starostów. Nie zapomniał o włodarzu, jednak jego nazwisko znalazło się pod koniec listy, zaraz obok burmistrza Grajewa. Przewodniczącego rajców nie powitano w ogóle.

Po przemówieniu dowódcy oraz Jarosława Zielińskiego, wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji organizatorzy przeszli do wręczania awansów i wyróżnień. Wszystko wskazuje na to, że władze miasta były przygotowane na taki obrót spraw, ponieważ na chwilę po zakończeniu części oficjalnej do wszystkich redakcji dotarł list z życzeniami.

- W związku z nieumożliwieniem nam zabrania głosu z okazji Święta Wojska Polskiego w trakcie uroczystości przeprowadzonych 15.08 na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach pragniemy w formie zamieszczonego niżej listu przekazać nasze podziękowania i serdeczne życzenia - w ten sposób Czesław Renkiewicz oraz Zdzisław Przełomiec zaczęli swój list.

W piśmie można przeczytać między innymi o podziękowaniach dla suwalskich żołnierzy. - Dziękujemy za profesjonalną, rzetelną oraz pełną trudów i poświęceń służbę. Dziękujemy za codzienne zaangażowanie, determinację, a nierzadko i poświęcenie - piszą w swoim liście. W piśmie nie zabrakło też słów uznania skierowanych do kombatantów i weteranów.

Przypomnijmy, że to kolejna uroczystość, która została zorganizowana w podobny sposób. Na niedawnym święcie policji również nie pozwolono przemawiać władzom miasta. Wiele kontrowersji wzbudził z kolei brak służb mundurowych na obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Prezydent był gościem.
Jak wynika z podanych informacji prezydent i członkowie byli zaproszeni jako goście. Nie byli też organizatorami imprezy. To dlaczego m...
autor:~jaja
- Pełna zgoda!!!
Ale z drugiej strony czy rusycyzm jest błędem?
autor:~Arek
- @ ~Arek 2017-08-18 07:28:05
Jeżeli już, to między innymi imiona i nazwiska piszemy DUŻĄ (WIELKĄ) literą a nie "z DUŻEJ litery". Sformułowanie "z DUŻEJ litery" jest...
autor:~podaj: imię / nick *

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 16.08.2017
SHOWROOM loving it STUDIO ARANŻACJI WNĘTRZ Teresa Witkowska
Meble w stylu skandynawskim

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: