suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalczanie Mistrzami Świata
Suwalczanie Mistrzami ŚwiataHistoryczny sukces osiągnęli żeglarze UKŻ GROT Suwałki. Eryk i Kinga Martynko wygrali żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET. Z doskonałymi wynikami z Holandii wracają też Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz. Dziewczęta uzyskały najlepszy wynik wśród załóg żeńskich.

Suwalczanie wzięli udział w żeglarskich Mistrzostwach Świata w klasie CADET, które odbyły się w miejscowości Bruinisse w Holandii. 12 wyścigów rozegranych od 5 sierpnia przez 64 najlepsze załogi na świecie udowodniło, że suwalczanie są w doskonałej formie. Najlepiej poradziła sobie załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko. Ta dwójka wygrała całe zawody i zdobyła tytuł Mistrza Świata w klasie CADET.

To już drugi raz zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT Suwałki stają na najwyższym podium Mistrzostw Świata w tej klasie żeglarskiej. W 2011 roku Maciej Kamiński i Szymon Ostrowski w regatach rozgrywanych w Niemczech pokazali, że Suwałki należą do pierwszej ligi żeglarskiej. Eryk i Kinga tylko to potwierdzają.

Przypomnijmy, że Eryk jest dwukrotnym Mistrzem Polski. W 2015 roku tytuł zdobył z Piotrem Topolskim, natomiast w 2016 roku z Kingą. Jak zapewniają trenerzy tytuł mistrzowski był już po prostu kwestią czasu. Jednak nie tylko ta para zasługuje na pochwały. Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz - ta załoga również zaprezentowała się świetnie i ostatecznie została sklasyfikowana na 6. miejscu uzyskując najlepszy wynik wśród załóg żeńskich. Nad powodzeniem całego przedsięwzięcia na miejscu czuwał trener Paweł Cherubin wspierany przez trenera Piotra Szyca.

Najlepsza żeglarka na świecie w klasie CADET również ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski zdobyty w 2016 roku w kategorii dziewcząt. - Wynik naszego teamu jest najlepszym wynikiem sportowym w ponadczterdziestoletniej historii Klubu i młodzieżowego szkolenia żeglarzy w Suwałkach. Złoty medal i druga załoga w pierwszej dziesiątce, tego jeszcze nie było- mówi Janusz Wiszniewski, z UKŻ Grot Suwałki.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Martynko
Cy Oni sa z Ulicy Polna ? Znalem Martynko z ulicy Polna.
autor:~Kurek
-
Ta dyscyplina nie jest doceniana ale wiecie ze suwalczanie są z was DUMNI !!! Walczyć trenować Suwałki muszą panować Dziękujemy
autor:~suwalczanin
- zawody
wow! zazdroszczę takiej pasji! a sukces... nie do opisania, rewelacja! Powodzenia w dalszej pracy
autor:~paletka

wszystkie komentarze »


domy_surowystan
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 12.08.2017
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
STACJA UZDATNIANIA WODY VIESSMANN+SÓL GRATIS

Reklama

REKLAMA
Czy strefa płatnego parkowania powinna zostać zlikwidowana?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: