suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Wolontariusze poszukiwani
Wolontariusze poszukiwaniCo prawda wakacje trwają w najlepsze, jednak niektórzy już martwią się nadchodzącymi świętami. Dlatego też Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają chętnych do pomocy. Tylko na Podlasiu poszukiwanych jest 800 osób. To od wolontariuszy zależy ile rodzin otrzyma wsparcie w tym roku.

W ubiegłym roku dzięki Szlachetnej Paczce pomoc otrzymało blisko 19 tys. rodzin. Akademia Przyszłości pomogła z kolei ponad 2 000 dzieci w Polsce. Radość i łzy wzruszenia, jakie daje się zauważyć na twarzach obdarowanych rodzin warte są zaangażowania i poświęcenia. Pomóc może każdy, albo będąc świętym Mikołajem - darczyńcą, albo jako wolontariusz. Pomoc wolontariuszy co roku otrzymuje też kilkadziesiąt rodzin z Suwałk.

Wolontariuszem może zostać każdy po 18 roku życia. Jeżeli masz 16 lat, możesz zostać wolontariuszem pomocniczym. W woj. podlaskim potrzeba 700 chętnych. W Akademii natomiast jest dla wolontariuszy ponad 100 miejsc. - Szukamy nie tylko studentów i osób, które mogą się u nas rozwinąć i zdobyć nowe kompetencje cenione na rynku pracy, ale jesteśmy otwarci też na ludzi doświadczonych. U nas przekonujecie się jak wiele może od nich zależeć - tłumaczy Joanna Sadzik, dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Wolontariusze Paczki spotykają się z rodzinami, są pośrednikami między darczyńcą a rodziną. - Chciałam pomagać mądrze. Zobaczyłam, że w Paczce pomagamy konkretnym rodzinom i to mnie bardzo przekonało, ponieważ wiedziałam, że ta pomoc jest skrojona na miarę potrzeb rodziny - mówi Natalia, wolontariuszka Szlachetnej Paczki. Coroczny finał przypada w grudniu, kiedy wręczane są paczki z prezentami. Darczyńcą może być każdy. Szlachetna Paczka szuka nie tylko wolontariuszy, potrzebny jest lider, który zorganizuje akcję w Suwałkach.

Wolontariusze Akademii Przyszłości pomagają jedynie dzieciom. Spotykają się z nimi raz w tygodniu, aby pomóc w nauce. To zadanie polega między innymi na uświadomieniu dziecku jego wartości. - Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem dziecka. Uczy je wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi jego samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć - informuje organizator.

- Wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęceniem się, tylko rozwijaniem siebie. To jest taki wolontariat jak Harvard - kiedy go skończysz jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczysz, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi - podsumowuje ks. Jacek, założyciel Stowarzyszenia Wiosna i inicjator obu akcji.

Na SuperW lub LideraW do września można się zgłosić tutaj »Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- do: ja
Dlatego do Szlachetnej Paczki mogą przystępować instytucje, drużyny, grupy przyjaciół, szkoły- to jednoczy ludzi i rozkłada koszty na w...
autor:~kkk
- paczka
To bardzo fajna akcja.
autor:~jula
- Szlachetna Paczka
Moim zdaniem to jest rewelacyjna inicjatywa, super, że są chętni do pomocy
autor:~xyz

wszystkie komentarze »


tb2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.08.2017
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: