suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Obwodnica rośnie w oczach
Obwodnica rośnie w oczachZaawansowane prace prowadzone są już na całym 13-kilometrowym odcinku powstającej obwodnicy Suwałk. Najwięcej widać na północy pomiędzy ul. Reja i Pułaskiego. Tam jest już wylana warstwa betonowa po której będą docelowo jeździły auta. Co dzieje się na placu budowy? zobacz zdjęcia »

Praca przy budowie suwalskiej obwodnicy wre. Na całym odcinku można spotkać drogowców i ciężkie maszyny. Jak informują urzędnicy najwięcej dzieje się po północy miasta. Pomiędzy ulicami Reja i Pułaskiego wylana już jest betonowa warstwa. Kończy się też budowa ronda przy ulicy Pułaskiego, które ma służyć jako zjazd z obwodnicy właśnie na tę ulicę.

Budowane są praktycznie wszystkie obiekty inżynierskie. W trakcie realizacji są wiadukty na przebiciu ulic - Reja, drogi do Żywej Wody i Potaszni, Filipowskiej oraz Bakałarzewskiej. Budowany jest też wiadukt nad torami w sąsiedztwie ulicy Raczkowskiej. Ciekawą konstrukcję stworzyli drogowcy we wsi Krzywólka. W miejscu, gdzie z obwodnicą przecinać się będzie rzeka Czarna Hańcza wybudowano zupełnie nowe koryto rzeki. Nad nią powstaje obecnie most. W czwartek był tam wylewany beton.

Jak informuje Kamil Sznel z suwalskiego ratusza od sierpnia postępy w pracach będą na bieżąco aktualizowane i zamieszczane na stronie Urzędu Miejskiego. Przypomnijmy, że suwalską obwodnicę buduje firma Budimex. Wykonawca na realizację tej inwestycji ma czas do kwietnia 2019 roku. Jednak już po wygraniu przetargu drogowcy zapowiadali, że budowę zakończą wcześniej. Cała inwestycja ma kosztować 299,4 mln zł.

źródło, fot.: www.um.suwalki.plDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- obwodnica
ja już nie mogę się doczekać tej obwodnicy, choć boję się, że nie poradzę sobie na nowych drogach
autor:~kobieta

wszystkie komentarze »


domy_surowystan
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 11.08.2017
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
Najbogatsze wzornictwo

Reklama

REKLAMA
Czy strefa płatnego parkowania powinna zostać zlikwidowana?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: