suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Kameralnie i różnorodnie. To pierwszy taki cykl
Kameralnie i różnorodnie. To pierwszy taki cyklTrzy koncerty, a każdy z nich uświetni inną, wyjątkową i piękną okazję. Pierwszy będzie towarzyszył uroczystościom Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, drugi rocznicy Dnia Papieskiego, natomiast trzeci upamiętni twórczość wybitnego polskiego kompozytora.

I Cykl Koncertów Kameralnych - Nowe Interpretacje 2017 to 3 koncerty kameralne w wykonaniu znakomitych, uznanych solistek z Litwy i Polski, w tym warszawskiego Zespołu Muzyki Dawnej Sabionetta, wykonującego muzykę epoki renesansu. W programach koncertów pojawią się niezwykle interesujące propozycje wokalno-instrumentalne. Pierwszy koncert zaplanowano już na najbliższą niedzielę.

Ze względu na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny, przypadające w dniu 15 sierpnia, tematem przewodnim pierwszego koncertu jest symbolika maryjna. Koncert odbędzie się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. Program tego wydarzenia będzie zawierał wybrane utwory organowe oraz wokalne. Spotkanie będzie znakomitą okazją do prezentacji rzadko wykonywanych utworów muzyki sakralnej - począwszy od epoki baroku, przez klasycyzm, aż do czasów współczesnych. Część z nich będzie wykonana na historycznym instrumencie, jakim jest pozytyw sprowadzony specjalnie z Niemiec.

Drugi z I Cyklu Koncertów Kameralnych - Nowe Interpretacje 2017, jest przewidziany jako prezentacja wybranych utworów fortepianowych i pieśni polskiego kompozytora - Karola Szymanowskiego. To jedno z nielicznych muzycznych wydarzeń artystycznych na Suwalszczyźnie i Podlasiu, w którym zaprezentowane zostaną wybrane utwory kameralne z bogatej i niezwykłej twórczości tego genialnego polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza. Karol Szymanowski wraz z Grzegorzem Fitelbergiem, Ludomirem Różyckim i Apolinarym Szeluto, należał do grupy kompozytorów Młodej Polski.

Trzeci i ostatni koncert z serii, odbędzie się 15 października 2017. W Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach wystąpi warszawski Zespół Muzyki Dawnej - Sabionetta prezentujący niezmiernie rzadko wykonywane utwory z epoki renesansu. Zespół do udziału w koncercie zaprosił sopranistkę. Urokliwe brzmienie, wierność stylistyce epoki, prezentacja muzyki na wiernych replikach dawnych, rzadko prezentowanych instrumentów, a przede wszystkim wspólne wykonanie unikalnego programu koncertowego, to ogromne atuty tego typu propozycji muzycznej. Koncert jest uświetnieniem zbliżającej rocznicy się Dnia Papieża Jana Pawła II-polskiego święta obchodzonego co roku 16 października.

Portal suwalki.info jest patronem medialnym wydarzenia.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- muzyka
muzyka dość niszowa, która na pewno nie trafi do każdego, a nawet śmiem twierdzić, że trafia do niewielu
autor:~podlasianka
- koncerty
Muzyka kompletnie nie w moim stylu, ale wydaje mi się, że na koncert papieski fajnie byłoby się wybrać
autor:~syla
- koncerty
piękna muzyka, na pewno wybiorę się choć na jeden
autor:~meloman

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 11.08.2017
AGENCJA INTERAKTYWNA
Tworzenie serwisów internetowych

Reklama

REKLAMA
Czy jesteś za likwidacją straży miejskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: