suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Nadchodzi Lucyfer
Nadchodzi LucyferUpały trawią niemal całą Europę. Z bardzo wysokimi temperaturami zmagają się mieszkańcy Włoch, Hiszpanii czy Francji. Fala upałów zwana Lucyferem dotarła też do Polski. Meteorolodzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami i burzami. Czy suwalczanie mają się czego obawiać?

Przez niemal cały kontynent przetacza się fala upałów. Jak informują specjaliści front, który przyczynia się do zasłabnięć, omdleń, pożarów, a nawet śmierci otrzymał swoją nazwę. Lucyfer, bo tak się nazywa grasuje nad Europą. Do tej pory z co najmniej 40°C temperaturami zmagali się we Włoszech, Hiszpanii Francji i Portugalii. Źle dzieje się też w Rumunii, a największe szkody wystąpiły w Albanii.

Przed upałami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie obowiązuje dziesięć województw. Najwyższe ryzyko dotyczy południowo-wschodniej części kraju. Tam termometry mogą wskazać nawet 36°C. Niewiele mniej pokażą termometry w centralnej i zachodniej części Polski. W województwie łódzkim, mazowieckim czy opolskim prognozowana temperatura wyniesie od 31 do 34°C. Tu synoptycy zapowiadają również burze.

Fala gorąca nie ominie także Podlasia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że termometry wskażą od 30 do 33°C w piątek, a w sobotę od 29 do 31°C. Minimalna temperatura nocami wyniesie z kolei od 16 do 18°C. Zapowiadane też są gwałtowne opady i burze.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Lucyfer
Ohhhh juz nie moge się doczekać upałów
autor:~ONA
- upały
Takie upały do 35 stopni to ja uwielbiam :) :)
autor:~Luśka
- temperatura
Akurat my to już nie mamy się zupełnie czego obawiać
autor:~ja


bez prowizjiwszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 11.08.2017
PRZEDS. TURYSTYCZNE
WIGRY
WILNO - TROKI

Reklama

REKLAMA
Ile pieniędzy zamierzasz wydać na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia?
mniej niż 500 zł
500 - 700 zł
700 - 1000 zł
więcej niż 1000 zł

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: