suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Rowerzyści jeżdżą jak chcą
Rowerzyści jeżdżą jak chcąNieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia, wymuszanie pierwszeństwa a nawet jazda pod wpływem alkoholu – to efekt akcji „Bezpieczny rowerzysta”. Mundurowi ujawnili 88 wykroczeń, z czego aż 27 popełnili rowerzyści. Zatrzymano także motorowerzystę, który miał prawie 2,5 promila we krwi.

Policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzili na Suwalszczyźnie działania prewencyjno- kontrolne. Podczas nich doszło do wielu zatrzymań. W środę tuż przed godziną 15.00 w Suwałkach, przy ulicy Nowomiejskiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Badanie kontrolne trzeźwości 46-latka wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Tego samego dnia po godz. 18.00 policjanci z posterunku w Filipowie zatrzymali do kontroli jadącego motorowerem 37-latka. - Znany jest on z nadużywania alkoholu lecz zapewniał mundurowych o trzeźwości. Badanie jednak wykazało, iż miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem - informuje Eliza Sawko z KMP w Suwałkach.

Nie tylko motorowerzyści I kierowcy samochodów bywają piratami drogowymi. Jak pokazują wyniki przeprowadzonej akcji, cykliści nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego zagrażając wszystim wokół siebie. Rowerzyści nie stosują się do obowiązujących norm – jeżdżą jak chcą. Często wywołują zamieszanie na drodze chociażby przez nieustępowanie pierwszeństwa autom. Część kierowców jednośladów ma za nic przepisy I po zmroku nie korzysta ze świateł. Niektórzy z nich również źle sygnalizują skręcanie, powodując wypadki.

Skontrolowani cykliści otrzymali od policjantów ulotki z poradami oraz elementy odblaskowe. Dodatkowo policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów „Kodeksu drogowego”. Przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. - Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu - dodaje rzecznik KMP.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- na papiernie
drogi rowerowej brak na papiernie kiedyś mnie ktoś tam rozjedzie....
autor:~kniazini
- Zmiana kierunku jazdy
Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnali...
autor:~Marconi
- Rowerzyści na chodniku
A kto ma pierwszeństwo poruszania się po chodniku: pieszy czy rowerzysta? Mam wrażenie że najlepiej z domu nie wychodzić. Spacer że sta...
autor:~Anna


komercyjnewszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 10.08.2017
PRZEDS. TURYSTYCZNE
WIGRY
Wynajem autokarów. Bilety autokarowe.

Reklama

REKLAMA
Czy ograniczenie zakazu wyprzedzania dla tirów do godzin 7:00-9:00 i 14:00-17:00 jest dobrym pomysłem?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: