suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
L4 traktowali jak przepustkę na wczasy. ZUS zabrał im pieniądze
L4 traktowali jak przepustkę na wczasy. ZUS zabrał im pieniądzeZamiast leżeć w łóżku i dochodzić do zdrowia, jeżdżą na wycieczki, a nawet podejmują dodatkowe prace. ZUS wziął się za osoby przebywające na zwolnieniach lekarskich. W województwie podlaskim skontrolował 1,5 tysiąca osób. Ilu chorym cofnięto świadczenia?

Zgodnie z prawem, ZUS może prowadzić kontrole zarówno pod kątem prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy, jak i prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich. - W każdej chwili do drzwi naszego domu może zapukać pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, by sprawdzić, czy chorujemy, czy raczej udajemy schorowanych - mówi Katarzyna Krupicka, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa podlaskiego.

A jak się okazuje przyznawane przez lekarza L4 wykorzystywane są w przeróżnych celach. Osoby, które teoretycznie powinny leżeć w łóżku i wracać do zdrowia, swoje zwolnienia przeznaczają między innymi na wyjazdy, wycieczki zagraniczne, pracę na działce, a nawet podejmują w tym czasie dodatkową pracę. - Warto się jednak zastanowić czy ma sens podejmowanie takiego ryzyka - dodaje Krupicka. Kontrole ZUSu mogą wiązać się bowiem z poważnymi konsekwencjami.

Przekonało się o tym 100 osób z województwa podlaskiego. - Dzięki kontrolom w dwóch kwartałach 2017 roku Oddział w Białymstoku zaoszczędził 77,3 tys. zł pozbawiając prawa do zasiłku 100 osób - dodaje rzecznik. Przestrzega tez, że sprawdzania chorowitych pracowników przeprowadzają również pracodawcy zatrudniający ponad 20 osób. - Ponieważ ich zwolnienia lekarskie są dla nich dość kosztowne, nie są nimi zachwyceni - mówi.

Kontrolerzy ZUS nieprawidłowości i oszustwa wykryli w całym kraju. Od stycznia do końca czerwca 2017 r. zakład przeprowadził 265,2 tys. kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. Wydano 10,6 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych.
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- zwolnienia
Niech ZUS weźmie się za osoby, które notorycznie po kilka lat chodzą na zwolnienia a nie np za kobiety będące w ciązy
autor:~Ktośśśś
- .
jak zachodza to pół biedy, gorzej jak dostają takie zaświadczenie nie będąc w ciązy
autor:~LOL
- hmm
a co z tymi co zarabiaja po 10-20 tys zł i ida na chorobowe na 2 lata jak ich zwolnia ? albo nie ma to jak kobiety w ciazy , niektore t...
autor:~piter

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 10.08.2017
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
PROMOCJA POMPA DO C.O.

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: