suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Weekend pod znakiem dwóch kółek
Weekend pod znakiem dwóch kółekKiedy słońce chowa się za chmury w Suwałkach wciąż jest mnóstwo atrakcji. Koncerty, rajdy rowerowe, spacery po mieście... Każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno entuzjaści spokojnego zwiedzania, jak i ci, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas.

Weekend rozpocznie się muzycznie. Już dziś na scenie Rozmarino wystąpi Stanley Breckenridge & His Boys. Pianistą i wokalistą jest wykształcony amerykański muzyk - Stanley Breckenridge. Oprócz niego zespół tworzą Tomek Lisiecki i Wiesław Jemioł. Suwalska publiczność miała już okazję usłyszeć muzyków, gościli oni bowiem podczas ubiegłorocznej edycji Suwałki Blues Festival.

Piątkowy wieczór urozmaici z kolei warszawski zespół Mist, który wystąpi w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii”. Po Placu Konopnickiej rozbrzmiewał będzie jazz, soul i blues. Występ muzyków rozpocznie się o godzinie 20.00.

Podczas zbliżającego się weekendu na brak atrakcji nie będą narzekać też ci, którzy są żądni przygód. W piątek wystartuje wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Wigierskim Parku Narodowym. - Wyjazd planowany jest o godz. 10.00 z Centrum Informacji Turystycznej (siedziba WPN). Zapisy telefoniczne trwają do 10 sierpnia do godz. 14.00 - mówią organizatorzy.

Pod znakiem roweru upłynie także sobota. Tego dnia zorganizowane zostaną aż dwie wycieczki. O godzinie 10.00 ruszy rajd rowerowy „Wigry Pro Sport 2017”, którego trasa obejmie Wigierski Park Narodowy. Na 70-kilometrową przejażdżkę zaprasza z kolei PTTK. Uczestnicy przejadą miedzy innymi przez takie miejscowości jak Stary Folwark, Wigry, Mikołajewo czy Bryzgiel.

Jeśli ktoś chce spędzić sobotę równie aktywnie, ale w spokojniejszym tonie powinien wybrać się na spacerek po Suwałkach. - Wycieczki z przewodnikiem to możliwość posłuchania opowieści o historii miasta, ciekawostek o jego mieszkańcach i bezcennych zabytkach, których nie znajdziemy w książkach i przewodnikach turystycznych - zachęca organizator. Spacerek odbędzie się w dwóch grupach, o godz. 10.00 i 13.00. Zbiórka w Centrum Informacji Turystycznej.

Łowcy perełek będą mogli spędzić trochę czasu na Pchlim Targu. W niedzielę w godzinach 9 - 13 na parkingu za Suwalskim Ośrodkiem Kultury będzie można nie tylko kupić coś wyjątkowego, ale i sprzedać swoje skarby. - Pchli Targ to także wydarzenie społeczne, ludzie spotykają rzeczy, rzeczy spotykają ludzi i wreszcie ludzie spotykają ludzi - podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia.

A na ukoronowanie weekendu, w niedzielę o godz. 12.30 Klasztor Kamedułów w Wigrach zaprasza na I Koncert Ave Maria. Będzie to piękne i spokojne wydarzenie, które pozwoli nabrać energii na nowy tydzień.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- kreckilometry.pl
To wspaniale, że lato w Suwałkach upływa pod znakiem wielkiej aktywności ruchowej suwalczan. Kochani cykliści, uruchamiajmy aplikacje n...
autor:~cyclist
- rowery w miescie
tylko, żeby pogoda dopisała
autor:~irka
- super
Super, że mieszkamy w takim miejscu, gdzie można w taki sposób spędzać czas :)
autor:~rowerzystka

wszystkie komentarze »


tb2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 10.08.2017
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: