suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Wojsko będzie świętować. Prezydent bez zaproszenia
Wojsko będzie świętować. Prezydent bez zaproszeniaPokazy, zabawy i wręczenie odznaczeń - tak suwalskie wojsko uczci swoje święto. Żołnierze wyjdą z koszar i spędzą dzień z suwalczanami oraz gośćmi. Wśród zaproszonych zabrakło jednak prezydenta Suwałk, który jak twierdzi komitet organizacji święta, dąży do obalenia rządu.

- To nie tylko święto wojska, ale święto nas wszystkich, społeczeństwa, które powinno czcić chwałę oręża Wojska Polskiego - mówił o przygotowywanych obchodach Grzegorz Mackiewicz sekretarz Rady Powiatu Suwalskiego. I właśnie dlatego, żołnierze chcą swój dzień spędzić wraz z mieszkańcami Suwałk. To dla nich przygotowali pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego, gry i zabawy oraz degustację grochówki. Nie obędzie się też bez defilady, pokazu musztry paradnej, wręczenia aktów mianowania czy odznaczeń resortowych. - Zapraszam mieszkańców naszego miasta, rodziny, dzieci, mieszkańców regionu, myślę, że program który przygotowaliśmy zadowoli każdego - dodał ppłk Krzysztof Świderski, dowódca 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach.

W Społecznym Komitecie Organizacji Regionalnych Obchodów Święta Wojska Polskiego w Suwałkach znalazło się aż 100 osób. Jest to między innymi Jarosław Zieliński, Anna Maria Anders, starostowie, wójtowie, przewodniczący Rad Miejskich z rożnych miast w regionie, komendanci służb mundurowych, dyrektorzy miejskich szkół, dyrektor szpitala, Wigierskiego Parku Narodowego, proboszczowie parafii z Sejn, Augustowa a nawet dyrektor jednego z suwalskich banków.

Zaproszenia do komitetu nie otrzymał z kolei prezydent naszego miasta i przewodniczący miejskich rajców. Dlaczego? - Renkiewicz charakteryzuje się dwuznacznym stanowiskiem w stosunku do rządu polskiego. Sam z własnej inicjatywy przystępuje do organizacji, które nawołują do obalenia tego rządu. Zacne grono społecznego komitetu niekoniecznie byłoby zadowolone, aby wśród nich była osoba, która ten rząd chce obalić - powiedział Grzegorz Mackiewicz. - Renkiewicz lekką ręką bierze pieniądze rządowe, a z drugiej strony krzyczy, że ten rząd jest niedobry - nie przebierał w słowach. Jak dodał, prezydent do tej pory nie wychodził z inicjatywą uspołecznienia święta wojska. - Mógł się wcześniej wykazać i wspomóc wojsko w tej organizacji - dodał.

Pomimo wszystko Czesław Renkiewicz zamierza pojawić się podczas obchodów. Zaproszenie do wzięcia udziału w święcie dostał jednak dopiero po tym, jak sam skontaktował się z przełożonym ppłk Krzysztofa Świderskiego - Jackiem Werą z 11 Mazurski Pułk Artylerii im. gen. Józefa Bema. - Prezydent poprosił o możliwość zabrania głosu. Chciałby pozdrowić żołnierzy i kombatantów - powiedział dziś Kamil Sznel z suwalskiego ratusza.

Regionalne obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się we wtorek 15 sierpnia. Rozpoczną się o godzinie 10.30 mszą w kościele pw. Św. Aleksandra. Od godziny 11.00 suwalczanie będą mogli także bawić się podczas Pikniku Militarnego w Parku Konstytucji 3 Maja.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Szufladki
Z jednej strony pan Mackiewicz mówi, że to święto nas wszystkich, ale z drugiej nie dla prezydenta? Mówię Wam, polityka źle wpływa na l...
autor:~Magda
- No to ja też zrodziną nie przyjdę.
Moje poglądy na kierunek obecnej polityki rządu mnie też wyklucza z udziału w tej uroczystości. Szkoda. Nie chodzi o nazwisko, czy to r...
autor:~ośą
- Na wojskowej trybynie w Garnizonie Suwałki od 41 lat
Stałem obok PZPR, ZSL, SD i PO, PIS, SL itp. Dziś Święto Kościelne powinno być dla WSZYSTKICH - bez dyskryminacji.
autor:~Jaćwihg

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 09.08.2017
DOMY DO WYKOŃCZENIA
Dom nad rzeką

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: