suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Reksio oficjalnie strzeże podwórka
Reksio oficjalnie strzeże podwórkaJarmark Kamedulski to moment, na który suwalczanie czekali cały rok. Miasto opanował już festiwalowy nastrój. Będzie towarzyszył mieszkańcom przez najbliższy weekend. Jedną z pierwszych atrakcji było odsłonięcie muralu z wizerunkiem Reksia. A to dopiero początek świętowania. zobacz zdjęcia »

Odkąd postać tytułowego Reksia została przedstawiona Polakom, minęło 50 lat. Reżyserem i scenarzystą serialu animowanego był urodzony w Suwałkach Lechosław Marszałek. Stąd pomysł, aby to właśnie Reksio został „twarzą” bloku przy ulicy E. Plater.

Na oficjalne powitanie nowego „przyjaciela” przyszło wiele dzieci, które o dziwo kojarzą przygody małego pupila. - Bardzo mi się podoba Reksio i widziałam bajkę o nim - podsumowała 9-letnia Ania. Starszym również podoba się podobizna serialowego bohatera, który jest nową ozdobą Suwałk.

Jak się okazuje, nie tylko suwalczanie byli obecni na oficjalnym odsłonięciu muralu Reksia. Z okazji Jarmarku Kamedulskiego do Suwałk zjechali także przedstawiciele ze Wschodu. Symbolicznym momentem było puszczenie kolorowych balonów w niebo przez zastępcę prezydenta - Ewę Sidorek.

Po wręczeniu zwycięzcom nagród za konkurs plastyczny organizowany przez Bibliotekę Publiczną, prezydent miasta zaprosił obecnych do wspólnego zdjęcia. Po tym, wszyscy obecni udali się w stronę Parku Konstytucji 3-go Maja. Na czele maszerowała Miejska Orkiestra Dęta, która nadała rytm pozostałym maszerującym.

Punktem kulminacyjnym południowych wydarzeń było otwarcie Jarmarku Kamedulskiego przez prezydenta miasta. Po powitaniu obecnych, na scenie w muszli koncertowej wręczono nagrody za Suwalskie Limeryki Latem.

Na cały weekend zaplanowane są atrakcje, m.in. turniej piłki siatkowej przy Zalewie Arkadia, a wieczorem koncerty w Parku Konstytucji 3-go Maja. Warto więc spędzić ten czas na wspólnej zabawie, bo jak powiedział dziś włodarz - największą wartością, naszym skarbem, są mieszkańcy tego miasta.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Reksio na suwalskim bloku (2017-07-14)

Ostatnio dodane komentarze
- murale
dobry pomysł z tymi muralami, w fajny sposób można urozmaicic szarość blokowisk
autor:~paletka
- Super impreza...
Byłam dzisiaj tam...Przecudnie było...Słoneczko świeciło...czasami aż zbyt ostro po oczach dawało... Moje oceny: -mamy cudnych młodyc...
autor:~Ikaria.

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 05.08.2017
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
NAJBOGATSZE WZORNICTWO

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: