suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Przyznano Włócznie Jaćwingów. Kto otrzymał statuetkę?
Przyznano Włócznie Jaćwingów. Kto otrzymał statuetkę?Prestiżowe nagrody Prezydenta Suwałk trafiły do rąk zasłużonych. Włócznię Jaćwingów odebrało sześć osób - przedstawiciele firm, stowarzyszeń i instytucji. W tym roku przyznano też specjalną Włócznię z diamentem. Do kogo trafiły statuetki? zobacz zdjęcia »

Uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody podobnie jak rok temu odbyła się w Suwalskim Ośrodku Kultury. W sali imienia Andrzeja Wajdy zgromadzili się laureaci, władze samorządowe i przede wszystkim mieszkańcy. - Po raz kolejny spotykamy się, aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej - mówił Czesław Renkiewicz. Jak dodał, dotychczas wręczono prawie 90 statuetek. Kto w tym roku poszerzył zacne grono?

Jako pierwszy Włócznię Jaćwingów odebrał Bronisław Woźnialis z firmy Reso. Firma została doceniona przede wszystkim za działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, w szczególności „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święta Biegania”. - Jestem dumny, że zostaliśmy wyróżnieni. Największą sztuką jest sztuka dzielenia się, więc dzielimy się ze wszystkimi i staramy się to robić jak najlepiej - mówił Woźnialis odbierając nagrodę.

Prestiżowa statuetki trafiła także do rąk Urszuli Rutkowskiej, dyrektor Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi. - Za wzorowe i kreatywne zarządzanie przedszkolem, a także codzienną pracę ukierunkowaną na wychowanków z różnymi problemami rozwojowymi - odczytała decyzję kapituły konkursowej prezydent Ewa Sidorek. - Od przedszkola wszystko się zaczyna - mówiła Rutkowska odbierając Włócznię. - Nagroda jest dla nas ogromnym sukcesem i potwierdzeniem, że naszą pracę wykonujemy w sposób rzetelny, odpowiedzialny i kreatywny. Ale ta nagroda jest także ogromnym zobowiązaniem - dodała.

Włócznię z rąk Zdzisława Przełomca - przewodniczącego Rady Miejskiej - odebrał też Bogdan Dojnikowski, właściciel Zakładu Wyrobów Metalowych Dojnikowscy Spółka Jawna z siedzibą w Suwałkach. Statuetkę otrzymał za zaangażowanie na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości lokalnej, tworzenie nowych miejsc pracy, nieustanne rozwijanie prowadzonej przez siebie firmy, a także działalność filantropijną. - Jestem mocno zaskoczony. Uważam, że zachowuje się i pracuję tak jak każdy przedsiębiorca. Miło mi, że spotkało mnie takie wyróżnienie - mówił.

Za działalność społeczną i kulturalną na rzecz miasta, organizację koncertów i akcji ,,Zbieramy na organy” mającej na celu zebranie pieniędzy na renowację najstarszych organów w mieście doceniony został ksiądz Dawid Banach, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Suwałkach. - Ta nagroda to tak naprawdę nagroda dla moich wszystkich współpracowników. Bardzo wielu ludzi z różnych dziedzin wspomaga idee, które powstają w mojej głowie - tłumaczył.

Wśród laureatów znalazło się również Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Kulturalnej „Nie Po Drodze”, które wyróżniono za za działalność kulturalną, edukacyjną, społeczną, w tym międzypokoleniową. - Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy angażowali się przez te wszystkie lata w działalności stowarzyszenia, które nam po magały. To wyróżnienie daje nam skrzydła - dziękował Krzysztof Rudowicz ze stowarzyszenia.

W tym roku kapituła konkursowa postanowiła przyznać także specjalną Włócznię Jaćwingów ozdobioną diamentem. Za całokształt twórczości nagrodę otrzymał profesor Andrzej Strumiłło. - Jest to wielki człowiek, wspaniały artysta, nasz mentor, nasz mistrz - mówił prezydent wręczając statuetkę.

- Gdybym wiedział, że ja to otrzymam kiedyś, to bym zaproponował ze złota bądź platyny - żartował Strumiłło, który przed laty zaprojektował nagrodę. - Prawie 50 lat żyję i pracuję na ziemi suwalskiej. I dostaję Włócznię, a bardziej by się przydał kijek z diamentem - dodał wywołując gromkie oklaski. - Dziękuję wszystkim, którzy dobrze mi życzą - podsumował.

Gala wręczenia stateutek uświetniona została recitalem Lindy Kaukule z łotewskiej Amaty. Po części oficjalnej, na scenie SOKu pojawili się trzej tenorzy. Zespołowi Tre Voci Tenorzy towarzyszyła Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

Fot. 1-22 Sławomir Potocki, 23-50 Mariusz Orchowski


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Gratulacje!!!
Pani Ula jest najlepsza :) Jako nauczycielka i jako dyrektor jest rzetelna, oddana swojej pracy i ludziom. Pani Ulu, super! Oby miała P...
autor:~ja
- Do Toma
Gdyby każdy to robił, na ile lepiej by było w Suwałkach. Szkoda, że takich ludzi jest tak mało. Wszyscy raczej zgarniają tylko do siebi...
autor:~Adam
- Do Toma
Do Toma. Sorry, ale za darmo nic nie ma. Chcesz nieźle zarabiać to musisz coś zrobić i się wykazać. Za siedzenie na **** kasy nie ma
autor:~gero

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 05.08.2017
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: