Login:
Hasło:
Wiadomości
Zabrakło szczęścia i światła
Zabrakło szczęścia i światłaW inauguracyjnym meczu pierwszej ligi, Wigry Suwałki przegrały z GKS Tychy 1:2. Podczas gry ewidentnie zabrakło szczęścia - biało-niebiescy trafiali bowiem w słupek czy poprzeczkę, a pod koniec meczu sędzia nie podyktował im karnego. Podczas spotkania problemy stwarzało też oświetlenie.

Pierwsza bramka padła już w 5. minucie spotkania. Wykorzystując błąd suwalskiego zawodnika gola strzelił Dawid Błanik z GKS. Na odwet biało-nebieskich nie trzeba było jednak długo czekać. Już w 17. minucie gola wbił Mariusz Rybicki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej części spotkania psikusa sprwiło oświelenie. Ciemne reflektory uniemożliwiły grę na około kwadrans. Wszystko wróciło jednak do normy i piłkarze kontynuowali mecz. Niestety, w 77. minucie piłkę do bramki ponowie wbili goście.

Ostatniej deski ratunku suwalscy piłkarze upatrywali jeszcze w ostatniej minucie spotkania, kiedy to zaatakowany przez dwóch zawodników Artur Bogusz przewrócił się. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego, a mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Pomimo przegranej, Artur Skowronek - nowy trener Wigier, pochwalił swoich zawodników. - Gratuluję mojemu zespołowi postawy. Piłkarze absolutnie mnie nie zawiedli. Po straconej bramce pokazaliśmy na co nas stać i uważam, że w pierwszej połowie byliśmy lepsi. Później zabrakło nam trochę szczęścia. Mieliśmy słupek, poprzeczkę. Niestety nic nie chciało wpaść - mówił po zakończeniu spotkania.

- Goście strzelili drugiego gola i nie udało się już wyrównać. Moim zdaniem w ostatniej minucie, gdzie Artur Bogusz ewidentnie wygrał pozycję, sędzia przestraszył się i nie podyktował nam karnego. Szkoda, że nie mieliśmy tej szansy na wyrównanie, bo zasłużyliśmy chociaż na punkt - dodał.

Po pierwszym meczu w rozgrywkach pierwszej ligi Wigry Suwałki znajdują się na 14. pozycji w tabeli. Już w przyszłą sobotę zmierzą się z Olimpią Grudziądz.

Źródło: wgrysuwalki.eu