suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Komorowski zaprotestował z suwalczanami
Komorowski zaprotestował z suwalczanamiFlagi, transparenty i okrzyki chcemy veta - suwalczanie zaprotestowali przeciw reformie sądownictwa. Do walki o niezależne sądy mieszkańców zachęcał były prezydent Bronisław Komorowski. - Jest się czego bać, jest się czego obawiać, jest o co proszę państwa walczyć - mówił pod sądem. zobacz zdjęcia »

Nie cichną echa zmian ustaw związanych z Sądem Najwyższym. W całym kraju odbywają się protesty. Zaprotestowali również suwalczanie, którzy po raz kolejny zgromadzili się pod Sądem Okręgowym w Suwałkach. Jednak dziś w porównaniu do poprzednich spotkań można tam było spotkać tłumy. Wszystko za sprawą zaproszonego przez organizatorów gościa. Pod suwalskim sądem pojawił się bowiem były prezydent - Bronisław Komorowski. Zgromadzeni najpierw odśpiewali hymn, później wysłuchali preambuły, później przyszedł czas na przemówienia.

- Dzisiaj zgromadziła nas tutaj troska o przyszłość Polski - mówił Bronisław Komorowski. Jak wyjaśnił organizowane w całym kraju spotkania mają powstrzymać jego zdaniem zły proces demontowania fundamentów Polski. - Niewątpliwie jednym z fundamentów jest trójpodział władzy - wyjaśniał. Były prezydent w swoim wystąpieniu często powracał myślami do czasów PRL i swojego skazania za działalność opozycyjną.

- Ci którzy pamiętają tamte czasy, wiedzą doskonale, że wymiar sprawiedliwości nie jest doskonały, ale jedno jest pewne, że z wszystkimi felerami będzie gorszy, a nie lepszy. Gorszy, gdy zostanie podporządkowany czynnikom partyjno-politycznym - mówił. - Patrzę z największą satysfakcją na to, że o wolność, o demokrację upominają się już nie tylko starsi, ale upominają się ci, którzy w wolnej Polsce wyrośli - dodał.

Zdaniem byłego prezydenta jest się czego obawiać i jest o co walczyć. Zgromadzonym mówił o tym, że nie było i nie będzie demokracji bez niezawisłych sądów, bez trójpodziału władzy i bez poczucia sędziów, że mogą sądzić sprawiedliwie, a nie według werdyktów politycznych. - Panie prezydencie, jako pana były konkurent proszę pana z całego serca o to, aby pan te złe ustawy zawetował. To jest chyba ostatnia szansa, żeby zasłużyć na wdzięczność narodu, to jest chyba ostatnia szansa, aby zmyć z siebie odpowiedzialność za łamanie konstytucji - mówił.

Komorowski brawa licznie zgromadzonych pod suwalskim sądem zdobył po słowach nawiązujących do popularnego serialu. - Jeśli pan panie prezydencie tych ustaw dzisiaj nie zawetuje, już nic nie oderwie od pana wizerunku stworzonego przez Ucho Prezesa - skomentował Komorowski.

Bożena Kamińska mówiła z kolei do zgromadzonych, że to obywatele są najważniejszym głosem, który powinien się liczyć. Podkreślała, że konstytucja powinna przypominać posłom, senatorom i rządowi o tym, że wszyscy oni ślubowali na konstytucję dodając słowa „tak mi dopomóż Bóg”. - Szanowni państwo domagajmy się, żeby wszyscy stali na straży konstytucji, bo dzisiaj zjednoczyliśmy się wokół wartości, wokół wolności, demokracji, wolnych sądów i poszanowania konstytucji - mówiła posłanka.

Wiele z osób, które pojawiły się pod suwalskim sądem miały świece i znicze, część z nich transparenty. Wielokrotnie skandowali słowa „chcemy veta”. Słowo veto ułożone zostało także ze świeczek. Protestujący po wysłuchaniu przemówień przeszli pod Dąb Wolności do Parku Konstytucji 3 Maja.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- komor
Komorowski nie ma za grosz wstydu i pokazuje się w Suwałkach.Temu osobnikowi już podziękowaliśmy,sio do budy.
autor:~marianna1
- Panuje Mafia SAMORZĄDOWA
Sądy to Pikuś - mamy Mafię SAMORZĄDOWĄ i Sądy jej PILNUJĄ - Naczelnik GMINY, POWIATU, STAROSTWA - to są KUMPLE w SĄDACH - NAWZAJEM kruk...
autor:~KOMISARZ
- Wszyscy co do jednego
powinni być prawomocnie skazani za okradanie PAŃSTWA POLSKIEGO. Jeszcze mają czelność robić protesty.
autor:~Basia

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 23.07.2017
F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi hydrauliczne

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: