suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalczanie zaniepokojeni reformą sądownictwa?
Suwalczanie zaniepokojeni reformą sądownictwa?Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym, która w wielu miastach Polski wywołała falę protestów. Wśród osób zgromadzonych w Warszawie nie zabrakło też suwalczan, o reformie sądownictwa i sytuacji w kraju mieszkańcy żywo dyskutują również na forum suwalki.info .

W czwartek posłowie uchwalili kontrowersyjną ustawę o Sądzie Najwyższym, która przewiduje między innymi utworzenie trzech nowych Izb Sądu Najwyższego, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Jeszcze przed jej uchwaleniem przez kraj przeszła fala protestów, największe w dniu jej uchwalania. Do Warszawy wybrali się też suwalczanie, wielu mieszkańców swoje zdanie na temat aktualnej sytuacji w kraju wyraziło z kolei na forum portalu suwalki.info.

- Wszystkie zmiany w sądownictwie proponowane przez PIS nie mają jak na razie nic wspólnego z reformą sądownictwa, uproszczeniem procedur czy skróceniem czasu oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy. To są wyłącznie zmiany, które mają sprawić wymiana kadry sędziowskiej - pisze na forum Kom. - To co się teraz dzieje, jest absolutnie wbrew zasadom demokratycznym i obowiązującej konstytucji. Tak wielkie poparcie dla PISu wynika obecnie z braku edukacji i świadomości, że kiedyś to wszystko może się obrócić przeciwko zwykłemu człowiekowi - wyjaśnia z kolei Adalin.

Ilu przeciwników reformy i nowej ustawy, tyle też i jej zwolenników. Na forum suwalki.info nie brakuje również słów poparcia. - PIS wreszcie porządkuje ten układ z Okrągłego Stołu. Sądy to najgorsze co mamy obecnie w tym kraju, każda zmiana jest mile widziana, popieram PIS jak najbardziej. Może ktoś wreszcie zrobi porządek w tym kraju i realnie odejdziemy od tej post komuny - napisał OskarSuw.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, w piątek po godz. 1.30 senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zaopiniowała przyjęcie bez poprawek ustawy o Sądzie Najwyższym. Komisja negatywnie natomiast zaopiniowała wniosek senatorów PO o odrzucenie całej ustawy, którą dziś zajmą się senatorowie. Przypomnijmy, że posłowie opozycji chcą, by Andrzej Duda zawetował ustawę.

źródło: http://www.forum.suwalki.info/index.php/topic,106548.0.html
źródło: www.kurier.pap.pl
fot.: facebook Bożena Kamińska

Sonda

Czy popierasz nową ustawę o Sądzie Najwyższym?
Tak
Nie

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- obłuda !!!!
Może nareszcie nastąpi koniec z orzeczeniami niezgodnymi z prawaem a zgodnymi z oczekiwaniami znajomków.
autor:~lala
- Protest
No tak! protestują.Ale cóż ja widzę?Któż tam protestuje? Czyżby latorośl SB-eka? Czyżby zaangażowana działaczka Towarzystwa Przyjażni P...
autor:~G
- WSTYD!
Wstyd za wypowiedzi Zielińskiego. Prostactwo i brak kultury.
autor:~aka

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 21.07.2017
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
HEWALEX POMPA CIEPŁA WODY UŻYTKOWEJ

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: