suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„To jest rekordowa dotacja”
„To jest rekordowa dotacja”Ponad 59 mln zł dofinansowania otrzymało miasto na realizację trzech projektów. Mowa o przebudowie ulicy Sejneńskiej i budowie zupełnie nowych dróg - przebicia ul.Sejneńskiej do ul. Utrata z mostem i tunelem pod torami oraz przebicia ul. Leśnej do ul. Utrata, a także budowie Armii Krajowej od ul. Pułaskiego do ulicy Północnej.

Jak informuje Czesław Renkiewicz poza trwającą budową obwodnicy Suwałk, tak dużych i znaczących inwestycji drogowych w Suwałkach nie było. Miasto udało się pozyskać z RPO Województwa Podlaskiego 59 172 830,48 zł. Za te pieniądze uda się zrealizować trzy projekty, rozbite na cztery części, których szacunkowa wartość wynosi 71 388 235,28 zł. - Pracujemy mocno nad tym, żeby pozyskiwać zewnętrzne środki finansowe - mówił Renkiewicz. 19 453 196,80 zł to konieczny wkład własny.

Pieniądze mają posłużyć budowie tak zwanej trasy wschodniej. - To jest rekordowa dotacja - tłumaczył prezydent. Dzięki nim uda się wybudować odcinek trasy od ulicy Pułaskiego do ulicy Północnej. - Skomunikujemy lepiej chociażby fabrykę mebli, która jest na ulicy Północnej - wyjaśniał włodarz. Dziś otwarte zostały oferty w przetargu na realizację tego zadania. Wszystko wskazuje na to, że drogę za ponad 12 milionów złotych wybuduje firma Pribex. To ich oferta była najkorzystniejsza, jednak decyzję o tym, czy tak się stanie urzędnicy podejmą po dokładnym sprawdzeniu ofert.

Drugi odcinek, który będzie modernizowany dotyczy ulicy Sejneńskiej. Chodzi o odcinek od torów kolejowych granic administracyjnych miasta. Ten odcinek będzie wykonany przez Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. Wartość tej inwestycji to 15 milionów 491 tysięcy złotych. Kolejna inwestycja również dotyczy ulicy Sejneńskiej. - To jest budowa nowego odcinka z mostem na Czarnej Hańczy pod linią kolejową. Odcinek od ulicy Sejneńskiej do ulicy Utrata - tłumaczył Czesław Renkiewicz. Ten odcinek wybuduje firma Pribex za 24 miliony 97 tysięcy złotych.

Ostatnia budowa to przebicie od ulicy Leśnej do ulicy Utrata. - Leśna będzie przebudowana na odcinku od ulicy Wojska Polskiego, do ulicy Krakowskiej. Tutaj będzie nowa droga wybudowana pomiędzy aresztem śledczym a jednostką wojskową, która będzie łączyła się z ulicą Utratą - wyjaśniał prezydent. To ma wybudować Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe za 16 milionów 597 tysięcy złotych.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Obsługa prasowa
Z komunikatu "Obsługi prasowej" wynika, że nic pewnego, finansowania nie ma więc i budowane drogi pod znakiem zapytania.
autor:~Kazik
- WIDZISZ I NIE GRZMISZ
DLACZEGO NIKT NIE OPISZE PANA PREZYDENTA SUWAŁK ,JAK W UZDOLNIONY SPOSÓB ,ZA POMOCĄ SWOJEJ INTELIGENCJI ,POMOŻE PRACOWNIKOM KTÓRZY POD...
autor:~janusz
- Objazd do Sejn
Jaki bezie objazd do Sejn na czas budowy tunelu ? Jaki będzie termin zakończenia budowy ?
autor:~Kazik

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 18.07.2017
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
ZASTOSOWANIE SYSTEMÓW INDECO

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: