suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Zakaz wyprzedzania dla tirów zostaje
Zakaz wyprzedzania dla tirów zostajeMniejsza liczba kolizji oraz sugestie mieszkańców, którzy w zdecydowanej większości opowiedzieli się za utrzymaniem zakazu wyprzedzania dla samochodów ciężarowych sprawiły, że tiry wciąż będą mogły jeździć tylko prawym pasem. Minusów takiego stanu rzeczy jednak nie brakuje.

- W związku ze wzrostem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz spadkiem liczby kolizji rekomendujemy, aby utrzymać ten zakaz - powiedział w trakcie posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego podkomisarz Dariusz Jachowicz - pełniący obowiązki naczelnika ruchu drogowego KMP w Suwałkach.

Członkowie komisji zdają sobie jednak sprawę z tego, że obowiązujący od 10 stycznia zakaz ma także wiele minusów. - Pojawiają się olbrzymie korki na jednojezdniowych odcinkach ósemki, samochody osobowe w tych miejscach próbują robić tzw. nawrotki, zatykają się skrzyżowania a wjazd do Suwałk od strony Budziska to niemal pół godziny czasu stania w korku. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że wprowadzony zakaz to dobre rozwiązanie - stwierdził Tomasz Drejer, dyrektor ZDiZ.

Utrudnienia zauważa również Dariusz Przybysz prezes PGK w Suwałkach, który zwrócił uwagę na problem z zatrzymywaniem się autobusów na przystankach, kłótnie pasażerów z kierowcami oraz opóźnienia w kursowaniu autobusów.

- Olbrzymi hałas wolno poruszających się ciężarówek, spaliny. Jednak bezpieczeństwo przede wszystkim. Jeżeli mieszkańcy chcą by zakaz został utrzymany na co wskazują sondaże powinniśmy tak postąpić - podsumował Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

A jak wynika z przeprowadzonych sond, większość suwalczan chce, aby zakaz wciąż obowiązywał. 66% głosujących na portalu suwalki.info opowiedziało się za jego utrzymaniem.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- spostrzegawczość
jesteś chory czy tylko udajesz -forma żartu
autor:~Duchu
- spostrzegawczość
jak można zauważyć, nie pytam kogoś, tylko zadałem pytanie w formie żartu i odpowiedziałem na swoje pytanie. osoba w miare inteligentna...
autor:~spostrzegawczy
- uzupełnienie "co widać z kosmosu"
Inteligencie zadajesz głupie pytanie ,to i głupia odpowiedz Gdyby każdy potrafił wszystko rozumieć tak jak ty świat wyglądał by in...
autor:~Duchu

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 21.06.2017
LOKALE UŻYTKOWE
Atrakcyjny lokal w centrum do wynajęcia

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: