suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Muzyka suwalczanina dotrze do Hollywood
Muzyka suwalczanina dotrze do HollywoodPaweł Górniak - pochodzący z Suwałk kompozytor i sound designer został laureatem FMF Young Talent Award. Zwycięzca piątej edycji konkursu dla młodych twórców filmowych dowie się dzięki temu jak rozpocząć karierę w Fabryce Snów.

Zadaniem uczestników tegorocznej odsłony Young Talent Award było skonstruowanie ścieżki dźwiękowej z wykorzystaniem orkiestry symfonicznej i chóru do najnowszego serialu fantasy stacji NBC. Oryginalną muzykę do niego napisał gość specjalny 10. FMF - Trevor Morris. Złota statuetka FMF Young Talent Award 2017 decyzją jury powędrowała w ręce Pawła Górniaka.

- Mój utwór zabrzmiał na krakowskiej Arenie w wykonaniu symfonicznej Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i chóru Pro Musica Mundi przed kilkunastoma tysiącami ludzi co zabrało mi dech w piersiach i dało natychmiastową gęsią skórkę na całym ciele - napisał na swoim facebooku Paweł. - Chwile takie jak ta pozostawały do tej pory w sferze marzeń. Marzenia jednak się spełniają, więc zamierzam gonić je dalej! - dodał.

Pochodzący z Suwałk kompozytor i sound designer jest muzykiem wszechstronnym. Paweł interesuje się różnymi gatunkami, od klasyki, przez jazz, folk aż po hip-hop. Muzyk obecnie zajmuje się produkcją oraz tworzeniem ścieżek dźwiękowych do reklam i filmów. Dodatkowo tworzy efekty dźwiękowe i zajmuje się postprodukcją audio. Z kolei dla portalu emuzyk.pl Paweł zajmuje się recenzowaniem sprzętu audio.

Paweł Górniak dołączył tym samym do grona kompozytorów, których muzyka została wykonana w ramach jubileuszowej gali FMF „All is Film Music”. Oprócz statuetki laureat otrzymał także nagrodę dodatkową. Prywatne konsultacje ufundowane przez amerykańską agencję PR „Costa Communications”.

Mają one przygotować Pawła do rozpoczęcia kariery w Hollywood. Ray Costa, który reprezentuje takie sławy jak Alan Menken, Justin Timberlake, Alexandre Desplat czy formacja U2 podpowie suwalczaninowi jak rozpocząć karierę w Ameryce, przesłucha jego muzykę i przedstawi co najmniej jednemu agentowi z Hollywood.


źródło: http://fmf.fm; facebook Paweł Górniak
fot. facebook Paweł Górniak


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Suwalczanie też potrafią (2015-05-18)

Ostatnio dodane komentarze
- Brawo!
Może pora dostrzegać, że w Suwałkach mamy młodych zdolnych ludzi
autor:~marian_kozlowski
- Paweł z Malii
Zaczynali w Rozmarino jako Punkt Gis a potem poszło jako zespól Mala w Poznaniu ale Paweł zawsze był liderem. Ale reszta to też zdolni ...
autor:~Robert
- ...
niestey, zarówno lokalne media jak i władza zauważają takich ludzi, kiedy Ci juz odniesli spektakularny sukces. wyzej wspomniani chetni...
autor:~suwalek

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 22.05.2017
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: