suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Robotnicy wezmą się za muzeum
Robotnicy wezmą się za muzeumLada dzień rozpocznie się warta ponad 3 miliony złotych przebudowa i rozbudowa budynku Muzem im. Marii Konopnickiej. Dzięki unijnemu dofinansowaniu do końca września 2018 roku zabytkowy obiekt przejdzie modernizację od fundamentów aż po dach.

Sześć firm zgłosiło się do przetargu na remont Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wiadomo już, że przebudowy i rozbudowy tego zabytkowego obiektu dokona Przedsiębiorstwo Budowlane ,,ZEFIR” za kwotę 3 234 000 zł. To mniej niż wstępnie zakładano. Jeszcze w sierpniu minionego roku szacowano, że remont będzie kosztował pona 4 miliony złotych.

Muzealnikom udało się pozyskać część środków z unijnych funduszy. Projekt pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wraz z instalacjami i zagospodarowaniem terenu” w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski konkursie na ochronę zabytków i dziedzictwa kulturowego zajął 5 miejsce na liście rankingowej. Przyznana dotacja wynosi 1 832 206 zł.

Jak informuje Kamil Sznel z suwalskiego ratusza, budynek przejdzie generalny remont. Obejmie on wszystkie jego elementy - od fundamentów po dach. Wykonane zostaną wykopy i fundamenty, ściany konstrukcyjne, dach, stolarka okienna i drzwiowa, tynki, podłogi, posadzki oraz elewacje. Nie tylko budynek przejdzie modernizację, bowiem wykonane zostaną drogi dojazdowe, parkingi, chodniki, a także zieleń dookoła budynku.

Co więcej, budynek zostanie wyposażony we wszystkie podstawowe instalacje wewnętrzne, instalacje deszczową oraz ponadstandardowe (SAP, SAW, TV, itp.). W budynku zostaną zaprojektowane i zamontowane centrale i instalacje wentylacji mechanicznej i klimatyzacji pomieszczeń ekspozycji i sal wystaw czasowych.

Istotne jest również to, że projekt przewiduje także zakup wyposażenia umożliwiającego unowocześnienie obiektu Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, w tym między innymi zakup sprzętu wystawienniczego, magazynowego, technicznego, multimedialnego, nowoczesnych technologii i aplikacji informacyjno-komunikacyjnych oraz zakup wyposażenia, ułatwiającego dostęp osobom niepełnosprawnym.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- muzeum
bardzo lubię ten budynek, podoba mi się to jak muzealnicy go zagospodarowali.
autor:~podpłomyk
- muzeum
Super, w końcu to zabytek i szkoda, by się marnował
autor:~Luśka

wszystkie komentarze »


tb2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 19.05.2017
AGENCJA INTERAKTYWNA
Profesjonalny hosting dla firm

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: