suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Krzywólkę wybudują za 6 milionów
Krzywólkę wybudują za 6 milionówBlisko 6 milionów złotych będzie kosztowała budowa ulicy Krzywólka. Urząd Miejski w Suwałkach właśnie rozstrzygnął przetarg na realizację inwestycji, która ma potrwać do 31 sierpnia 2018 roku. Wykonwca jednak już deklaruje, że skórci ten czas o 90 dni.

To jedna z wielu bardzo wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Ulica Krzywólka - kilkanaście lat temu jeszcze wieś - to blisko 2 kilometrowy odcinek drogi gruntowej. Dziś wzdłuż jej przebiegu istnieje dość gęsta zabudowa jednorodzinna i nieliczne już gospodarstwa rolne. O potrzebie utwardzenia drogi niejednokrotnie mówili zarówno mieszkańcy, jak i radni.

W czasie serii spotkań z mieszkańcami wypracowano koncepcję przebiegu i wyglądu tej drogi. Jej budową za 5 729 925, 76 zł zajmie się firma Strabag. Zakres zamówienia obejmuje roboty rozbiórkowe, przygotowawcze i ziemne, budowę jezdni o szerokości 6,0 m, chodników o szerokości 2,0-4,4 m. Nie zabraknie tam też drogi rowerowej o szerokości 2,0 m. Zaplanowano, że dla potrzeb przyszłych inwestycji wybudowany zostanie kanał technologiczny.

Przy okazji oświetlenia ulicy Krzywólka wymienione zostanie oświetlenie na odcinku od pętli do skrzyżowania z ulicą Szpitalną, przebudowana też będzie istniejąca przepompownia oraz sieć wodociągowa i sieć kanalizacji sanitarnej. Na realizację inwestycji wykonawca ma czas do 31 sierpnia 2018 roku, jednak już padły deklaracje, że ten czas zostanie skrócony o 90 dni.

źródło: UM Suwałki


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- drogi
akurat utwardzonych dróg to w mieście jest pełno! niemal wszystkie osiedla domków jednorodzinnych
autor:~Yhym
- ulica
Fakt, coraz więcej, coraz ładniejszych domów się tam buduje, a niestety na niektórych fragmentach tej drogi to i zawieszenie można zost...
autor:~gwiazda
- Krzywólka
No! Czas najwyższy
autor:~gargamel

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 19.05.2017
Plac Zabaw Przystanek Malucha
Żłobek ul. Sejneńska 11 - REKRUTACJA trwa!

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: