suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Augustów świętuje 460. urodziny
Augustów świętuje 460. urodzinyGród nad Nettą założony przez króla Zygmunta II Augusta obchodzi jubileusz nadania praw miejskich. W czasie trzydniowego świętowania każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, bo atrakcji nie zabraknie. Gwiazdą obchodów będzie zespół T.Love.

Historia Augustowa sięga 1557 roku, kiedy to król Zygmunt II August, ostatni z dynastii Jagiellonów, 17 maja nadał prawa miejskie osadzie nad rzeką Nettą. Królewskie pochodzenie miasta podkreśla herb z monogramem króla Zygmunta Augusta, po bokach którego znajdują się mniejsze złote litery, oznaczające skrót Poloniae Rex. Zaś kolumna króla Zygmunta II Augusta od 2007 roku stanowi centralny punkt miejskiego Rynku.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców i gości do świętowania 460. urodzin Augustowa - zachęca burmistrz Wojciech Walulik. - Jestem przekonany, że tegoroczny program Dni Augustowa spodoba się wszystkim, szczególnie że gwiazda urodzinowego koncertu została wybrana w internetowym głosowaniu przez samych mieszkańców - dodał.

Jubileuszowe obchody Dni Augustowa rozpoczną się w piątek, 19 maja. O godzinie 19.00 w amfiteatrze nad jeziorem Necko odbędzie się przegląd melodii o Augustowie w wykonaniu zespołów działających przy APK wspieranych przez Sportowy Klub Tańca Towarzyskiego Promenada. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie sam król Zygmunt II August.

Kulminacja wydarzeń nastąpi w sobotę. O godzinie 13 na Błoniach nad rzeką Nettą rozpocznie się piknik rodzinny. Na scenie odbywać się będą prezentacje augustowskich szkół i przedszkoli z różnorodnymi interpretacjami augustowskich legend i historii miasta w formie montaży słowno-muzycznych, występów tanecznych oraz inscenizacji. Augustowskie kluby sportowe zorganizują bezpłatne zawody i pokazy sportowe. Nie zabraknie też stoisk z wystawami prac i rękodziełem, z warsztatami z książką dla maluszków oraz możliwością wybicia pamiątkowej monety z popiersiem króla Zygmunta II Augusta.

O godzinie 18.30 na scenie wystąpi polsko-kubańsko-senegalski zespół reggae Babylon Raus. Nie zabraknie także urodzinowego tortu. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów polskiej sceny muzycznej - T.Love, który rozpocznie swój koncert o godzinie 20.00. Podczas urodzin miasta będzie można usłyszeć największe hity formacji założonej przez Muńka Staszczyka dokładnie 35 lat temu. Z pewnością T.Love przed augustowską publicznością zagra także utwory ze swojej najnowszej płyty, nominowanej do Fryderyków 2017 w kategorii album roku. Sobotnią zabawę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Na ten czas dla turystów przygotowano specjalne promocje. Już od piątku, 19 maja odwiedzający Augustów przez co najmniej 3 dni będą mogli skorzystać z szeregu atrakcyjnych zniżek i rabatów na usługi rejsowe, gastronomiczne, kulturalne, sportowe, turystyczne i rekreacyjne. Po okazaniu potwierdzenia wniesionej opłaty uzdrowiskowej (tzw. kwitariusza) w Informacji Turystycznej, turysta otrzyma Augustowską Kartę Turysty.

Każda Augustowska Karta Turysty będzie posiadała nadrukowany indywidualny numer, a pracownik Informacji Turystycznej wpisze na niej imię i nazwisko użytkownika, termin pobytu oraz numer kwitariusza, na podstawie którego została wydana Karta. Do każdej Karty dołączona zostanie dwustronna broszura informacyjna z listą Partnerów i informacją o wysokości zaoferowanych przez nich zniżek rabatów.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- zespoły
fakt, u nas też powinni dawać mieszkańcom wybierać. Tam mogli zagłosować i sami wybrać co zagra na dniach ich miasta
autor:~gwizdałka
- t.love
wybieram się :) szkoda, że u nas miasto nie inwestuje w takie imprezy. co prawda będzie varius manx, ale to strefowa firma organizuje
autor:~troll

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 19.05.2017
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski na Mundialu 2018?
w pubie
w domu
u znajomych
na stadionie w Rosji
w ogóle nie będę oglądać

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: