suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Jak zapewnić bezpieczeństwo przesmyku suwalskiego?
Jak zapewnić bezpieczeństwo przesmyku suwalskiego?O tym jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa Suwalszczyzny, kraju, a nawet Europy ma przesmyk suwalski będą mówili niebawem specjaliści, którzy pojawią się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. To pierwsza tego typu, ogólnopolska konferencja w Suwałkach.

„Przesmyk suwalski kluczem dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej” - taki tytuł nosi dwudniowa, ogólnopolska konferencja naukowa, która rozpocznie się w najbliższy wtorek (23 maja) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Organizatorzy konferencji, czyli PWSZ, Akademia Humanistyczna w Pułtusku oraz Instytut Polityki Międzynarodowej Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach zgodnie podkreślają, że konieczność jej organizacji wynika ze zmieniającego się środowiska bezpieczeństwa narodowego.

Obrady konferencji będą skoncentrowane na trzech obszarach przedmiotowych. Pierwszy z nich dotyczy zagrożenia bezpieczeństwa przesmyku suwalskiego w świetle polityki zagranicznej Unii Europejskiej i Paktu Północnoatlantyckiego NATO. W tym punkcie rozmówcy skupią się na różnego rodzaju zagrożeniach. Wśród ich będą między innymi zagrożenia militarne, gospodarcze czy też społeczne.

Między innymi o siłach sojuszniczych stacjonujących w Polsce i ich znaczeniu dla bezpieczeństwa w regionie, o kreowaniu bezpieczeństwa przez Wojsko Obrony Terytorialnej, a także o wyzwaniach i szansach wojsk operacyjnych w regionie będą prowadzone rozmowy w trakcie drugiego obszaru przedmiotowego. Ciekawy z pewnością jest też trzeci obszar, który dotyczy budowy bezpieczeństwa w regionie.

Organizatorzy konferencji chcą dzięki niej opracować katalog zagrożeń wynikających ze strategicznego położenia przesmyku suwalskiego, określić mobilność wojsk operacyjnych, ale też określić gotowość władz regionalnych w obliczu zagrożeń. Spotkanie ma przede wszystkim ustalić teoretyczne i praktyczne formy zapewnienia bezpieczeństwa państwa na przykładzie przesmyku suwalskiego.

Konferencja otrzymała patronat honorowy Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Aktywny udział w konferencji wezmą również przedstawiciele środowiska naukowego związanego z bezpieczeństwem i obronnością, Polskim Lobby Przemysłowym oraz Warszawskim Instytutem Inicjatyw Strategicznych.

Portal suwalki.info jest patronem medialnym wydarzenia.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Ponownie to samo.
Ruskie jakby chcieli to byle pierdnięciem by nas zdmuchneli ale po co i na co? To jedno z podstawowych pytań, a w tym problem że już ok...
autor:~Mlodzik
- Płaszczak to zdrajca
współpracuje od '87 z wywiadem Rosji. PIS nas zdradził wyprowadzając z unii i rozzbrajając.
autor:~Jarosław
- przesmyk
Ruskie jak by chcieli wejść to już dawno by weszli nie pytając amerykanów czy naszego ANTONIEGO tylko czego tu pójdą jak tu nic nie...
autor:~Skrzypek

wszystkie komentarze »


tb2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 18.05.2017
SHOWROOM loving it STUDIO ARANŻACJI WNĘTRZ Teresa Witkowska
HOME STAGING

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: