suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Rzut monetą zadecydował o nazwie ulicy
Rzut monetą zadecydował o nazwie ulicyO tym, która z ulic - Mereckiego czy Paweckiego będzie nosiła nazwę Pogodna zadecydował łut szczęścia, a dokładnie rzut monetą. To właśnie na takie rozwiązanie zdecydowali się mieszkańcy w czasie spotkania z Czesławem Renkiewiczem.

Kilka propozycji rozwiązania nietypowego problemu mieszkańcom ulic Mereckiego i Paweckiego w czasie wczorajszego spotkania przedstawił Czesław Renkiewicz. Wiązało się ono z koniecznością zmian nazw tych ulic, ponieważ obie wybrały taką samą nazwę.
- Sądziłem, że do tego spotkania nie dojdzie, a tutaj mamy mały problem - powiedział na początku włodarz. - Chciałbym abyśmy porozmawiali, podyskutowali jak z tej sytuacji wybrnąć - dodał. Udało się to zrobić, choć droga była wyboista, bowiem mieszkańcy obu ulic nie chcieli tak łatwo rezygnować z przegłosowanej nazwy.

Już na początku spotkania Czesław Renkiewicz przypomniał, że jedna z mieszkanek ulicy Paweckiego w lutym zaproponowała, by nazwę zmienić na Pogodną. Włodarz nawiązał do tej sytuacji, ponieważ jedną z propozycji wyjścia z impasu było kierowanie się powiedzeniem „kto pierwszy, ten lepszy”. Zaproponowano im również ponowne głosowanie, połączenie dwóch ulic w jedną oraz zdanie się na łut szczęścia i losowanie.

Na spotkaniu przeważali mieszkańcy ulicy Mereckiego. Jeden z nich zapytał z czym wiązałoby się połączenie ulic. Okazało się, że przy tym rozwiązaniu konieczne byłoby zmienianie numerów domów, a to z kolei pociągnęłoby za sobą wymianę dokumentów. - Jestem za opcją, żeby ulica Mereckiego wybrała inną nazwę. Po pierwsze ulica Pogodna nie pasuje do otoczenia, tych ulic, które tam są. Tam mamy energetyczne, mamy wiejskie, mamy żniwne. Przy Paweckiego mamy słoneczne, mamy parkowe, więc Pogodna by tam pasowała - powiedział mieszkaniec Paweckiego.

- Ja myślę, by zdać się na los, a ta ulica, która przegra wybierze jeszcze raz - powiedział mieszkaniec ulicy Mereckiego. Z tym pomysłem głośno nie zgadzali się mieszkańcy Paweckiego, którzy argumentowali swoje zdanie tym, że po pierwsze Pogodna pasuje do ulic w otoczeniu ich domów, a po drugie na tę nazwę głosowało 45% mieszkańców, nie mówiąc o tym, że to oni pierwsi zgłosili taką propozycję.

Większością głosów uznano, że o tym, która z ulic przyjmie sporną nazwę zadecyduje rzut monetą. Założono, że jeśli wypadnie orzeł wygra ulica Paweckiego, jeśli reszka - Mereckiego. Mimo kilku głosów sprzeciwu, tak właśnie zrobiono. Rzut monetą okazał się szczęśliwy dla mieszkańców Paweckiego, to ich ulica będzie nosiła nazwę Pogodna. Z kolei właściciele domów przy ulicy Mereckiego zdecydowali, że mogą swoją nazwę zmienić na Zgodną.

Ostatecznie oba projekty uchwał z powyższymi propozycjami trafią pod głosowanie Rady Miejskiej w Suwałkach jeszcze w maju. Jeżeli Radni przyjmą te nazwy to w maju zakończy się proces „tzw. „dekomunizacji” ulic w Suwałkach.

Fot.: www.um.suwalki.pl


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Dwóch ulic Pogodnych nie będzie (2017-05-10)
Będą dwie ulice Pogodne? Tego chcą mieszkańcy (2017-05-02)

Ostatnio dodane komentarze
- zgodna
Zgodna - tragedia! Nie dziwię się, że mieszkańcy Paweckiego kłócili się i nie chcieli się na nią zgodzić
autor:~yhym
- problem
Problemu podwojnej pogodnej najprawdopodobniej by nie bylo gdyby nie jawne liczenie glosow. Ale jaja :D
autor:~pogodny i zgodny
- haahahaha
No nie wierze! Toz to jak z jakiejs komedii :) moze to juz stanie sie tradycja, ze wazne miejskie decyzje bedzie rozwiazywac rzut monet...
autor:~pik

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 18.05.2017
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki

Reklama

REKLAMA
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski na Mundialu 2018?
w pubie
w domu
u znajomych
na stadionie w Rosji
w ogóle nie będę oglądać

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: