suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Wakaty w suwalskiej oświacie
Wakaty w suwalskiej oświacieKonkursy na stanowiska dyrektorów pięciu szkół, trzech przedszkoli, a także Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczyciel ogłosił suwalski ratusz. Tak duże zmiany są efektem zarówno kończących się umów, jak i zmian w prawie oświatowym.

Szykują się istna rewolucja w suwalskiej oświacie, bowiem w Biuletynie Informacji Publicznej można znaleźć ogłoszenia aż dziesięciu konkursów na stanowiska dyrektorskie. Poszukiwane są osoby do kierowania Zespołem Szkół nr 9, Szkołą Podstawową nr 11, Zespołem Szkół nr 1, I Liceum Ogólnokształcącym, Zespołem Szkół nr 6, Przedszkolem nr 8, Przedszkolem nr 3 oraz Przedszkolem nr 2. Zwalniają się też stanowiska w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Suwalskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

Jak informuje Kamil Sznel z suwalskiego ratusza zmiany między innymi podyktowane są tym, że dotychczasowym dyrektorom kończą się kadencje. - W związku z tym, że zmieniły się przepisy oświatowe dotyczące powoływania dyrektorów nie możemy powierzyć im funkcji bez przeprowadzenia procedury konkursowej - powiedział.

Wyjątek w tej całej sytuacji stanowi Zespół Szkół nr 3, gdzie znajduje się Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Gimnazjum nr 5. - W myśl przepisów w szkole, w której jest wygaszane gimnazjum można powierzyć funkcję dyrektora dotychczasowemu dyrektorowi jednak postanowiono, że i w tym przypadku również dyrektor zostanie wyłoniony w drodze konkursu - wyjaśnił Sznel.

W zależności od konkursu i ogłoszenia, kandydaci swoje oferty mogą składać do 30 lub 31 maja. O tym, kto otrzyma pracę zadecydują specjalnie powołane komisje. Jak wyjaśnił Kamil Sznel będą się one składały z trzech osób reprezentujących prezydenta Suwałk, trzech przedstawicieli kuratorium, dwóch osób z rady pedagogicznej oraz po jednej ze związków zawodowych. W wyborze będą uczestniczyły również 2 osoby z rady rodziców.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Miejsce pracy narzeczonej
w której to placówce oświatowej ta Pani pracuje?
autor:~nauczyciel
- kumoterstwo
Może w końcu narzeczona Pana suwalskiego biznesmena Mirosława Sz. dostanie dyrektorskie stanowisko, bo parcie na szkło jest
autor:~Elżbieta
- aha
a że wykażą się największą znajomością i doświadczeniem to i tak zostaną wybrani. także będzie to samo. ale może i dobrze
autor:~todi

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 17.05.2017
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: