suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Renkiewicz ponownie prezydentem?
Renkiewicz ponownie prezydentem?Z dwukadencyjności wstecznej w samorządach wycofuje się Prawo i Sprawiedliwość. Jak poinformował Jarosław Kaczyński ograniczenie kadencji dla wójtów, burmistrzów i prezydentów będzie wprowadzone, ale nie przy okazji najbliższych wyborów. Co to oznacza dla suwalczan? Zagłosuj w sondzie.

Wszystko wskazuje na to, że zawiązywanie komitetów protestacyjnych i głośne sprzeciwy przynoszą efekty, bowiem rząd wycofuje się z głośno komentowanego pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności wstecznej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów. O tej decyzji w poniedziałek poinformował Jarosław Kaczyński.

- Doszliśmy do wniosku, że wobec stanowiska głowy państwa, do którego odnosimy się oczywiście z wielkim szacunkiem i wobec przynajmniej niepewności co do stanowiska Trybunału Konstytucyjnego, nie należy w tej chwili tej sprawy stawiać w ten sposób, żeby tworzyć wrażenie, że chcemy uczynić coś, co być może niektórzy by traktowali jako złamanie pewnych reguł prawa - wyjaśnił lider PiS.

Z samego pomysłu jednak inicjatorzy nie zamierzają rezygnować. Dwukadencyjność chcą wprowadzić, ale nie wsteczną i nie przy najbliższych wyborach samorządowych. Warto przypomnieć, że z wprowadzeniem dwukadencyjności nie zgadzali się podlascy samorządowcy z Czesławem Renkiewiczem na czele. Prezydent Suwałk, wójt Korycina Mirosław Lech, marszałek Jerzy Leszczyński, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz starosta Siemiatycz - Jan Zalewski w kwietniu utworzyli Podlaski Samorządowy Komitet Protestacyjny. Wcześniej Renkiewicz wziął natomiast udział w Forum Samorządowym.

Planowane przez rząd zmiany były też jedną z przyczyn konfliktu pomiędzy suwalskimi radnymi, którzy uchwalili Kartę Samorządności. W czasie burzliwej dyskusji Grzegorz Gorlo powiedział, że karta kojarzy mu się z korytem, a w samorządach konieczne jest wprowadzenie świeżości. - Koryta dla ludzi władzy są w instytucjach podległych rządowi - odpowiedział mu z kolei Czesław Renkiewcz.

Wszystko wskazuje na to, że wycofanie się Prawa i Sprawiedliwości z dwukadencyjności wstecznej sprawi, że zarówno Czesław Renkiewicz, jak i Tadeusz Chołko - wójt gminy Suwałki będą mogli startować w kolejnych wyborach samorządowych, a tym samym ubiegać się o kolejne kadencje.

Źródło: http://kurier.pap.pl

Sonda

Czy Twoim zdaniem Czesław Renkiewicz po raz trzeci zostanie prezydentem Suwałk?
Tak i zasługuje na to
Tak, choć nie zasługuje na ponowny wybór
Nie, choć zasługuje na kolejną kadencję
Nie i nie zasługuje na kolejną kadencję
Nie mam zdania

Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
To ostatnia kadencja Renkiewicza? (2017-01-17)
Renkiewicz protestuje przeciwko „zakusom rządu” (2017-04-19)
„Karta Samorządności kojarzy mi się z korytem” (2017-04-25)
Boją się o swoje fotele? Samorządowcy zaprotestowali (2017-03-17)

Ostatnio dodane komentarze
- 10'tys za od prezydenta na kosmetyki dla pracownikôw pr...
Czy to może być prawda ? To chyba żart dekady, po wizycie w przedszkolu, pan Prezydent przekazał 10 Tys zł na kosmetyki dla personelu ...
autor:~Obserwator
- Sprawa Anny Reguckiej w telewizji Internetowej / patrz ...
Tvp3 Białystok - szokujące telewizyjne wyjaśnienie pana Dyrektora Drejera w zestawieniu z cytowanym na forum Targi Budowlane (dlaczego ...
autor:~Prywatny pracodawca
- Do kabareciarz i Vlad
Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy firmą prywatną a przedsiębiorstwem podlegającym ratuszowi, które jest finansowane z budżetu miasta ...
autor:~Jadzia

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 16.05.2017
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: