Login:
Hasło:
Wiadomości
Wigry coraz bliżej awansu
Wigry coraz bliżej awansuWczorajsze zwycięstwo z Bytovią Bytów dało suwalskiej drużynie realne szanse na wejście do ekstraklasy. Biało-niebiescy pokonali rywala 3:2 i do miejsca premiowanego tracą zaledwie jeden punkt. Szansa na kolejną wygraną będzie już w środę.

Wczorajszy mecz przyniósł kibicom Wigier Suwałki wiele emocji. Chociaż pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, druga część spotkania obfitowała w gole. Gola w 48. minucie strzelił Kamil Adamek, w 70. z kolei Kamil Zapolnik. Dwubramkowa przewaga nad rywalem sprawiła suwalskim kibicom wiele radości.

Bytovia Bytów jednak nie odpuszczała i w 72. minucie strzeliła swojego pierwszego gola. Zmniejszenie przewagi najwyraźniej jeszcze bardziej zmotywowało biało-niebieskich, bo w 86. piłkę do bramki ponownie wbił Zapolnik. Drugiego gola dla Bytovii w 90. minucie strzelił z kolei Janusz Surdykowski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Wigier Suwałki.

- Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężkie spotkanie z rywalem, który wprawdzie nie zdobywa za wiele punktów, ale gra naprawdę nieźle. Zagraliśmy bardzo konsekwentnie. Z uporem dążyliśmy do zwycięstwa, które było dla nas jedynym satysfakcjonującym wynikiem - powiedział po meczu Dominik Nowak, trener biało-niebieskich. Jak dodał, najważniejsza jest teraz dla drużyny walka o awans do Lotto Ekstraklasy. - Teraz musimy się odpowiednio zregenerować i w środę zagrać bardzo dobry mecz - podkreślił.

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu suwalska drużyna uplasowała się na piątej pozycji w tabeli pierwszej ligi. Do miejsca premiowanego tracą zaledwie jeden punkt. A szansę na kolejną wygraną będą mieli już w najbliższą środę. Zagrają wówczas z Zagłębiem Sosnowiec.