suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Noc Muzeów po raz dziesiąty
Noc Muzeów po raz dziesiątyZajęcia dla dzieci, pokazy filmów, nocna gra miejska i oczywiście zwiedzanie wystaw - to tyko kilka z atrakcji, jakie zaplanowano na dziesiątą już Noc Muzeów w Suwałkach. Tradycyjnie suwalczanie będą mogli odwiedzić cztery placówki.

Po raz pierwszy suwalczanie mieli okazję wziąć udział w Nocy Muzeów w 2008 roku, popularne w całej Polsce wydarzenie zyskało wielu sympatyków również w Suwałkach. Tej jednej nocy w roku swoje podwoje otwierają muzea, ale też galerie sztuki. 20 maja będzie można między innymi skorzystać z oferty Muzeum Okręgowego.

Dla najmłodszych zaplanowano zajęcia „Zostań archeologiem”, chętni będą z kolei mogli wziąć udział w projekcji filmu „Alfred Wierusz-Kowalski 1849-1915”. Oczywiście do dyspozycji odwiedzających będą też różne wystawy - Alfred Wierusz-Kowalski 1849-1915, Najstarsze dzieje. Suwalszczyzna i Wschodnie Mazury od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży, Na dziejowym trakcie oraz Alojzy Nawrat.

Równie ciekawie będzie na pewno w Muzeum im. Marii Konopnickiej. To właśnie tam odbędzie się oficjalne otwarcie Nocy Muzeów. Tam zaplanowano też wernisaż wystawy czasowej „Przez tęskność… O Marii Stanisławie Konopnickiej z Wasiłowskich”. Wielu emocji z pewnością dostarczy nocna gra miejska „Rozmowy skontrolowane”.

Atrakcje dla suwalczan zaplanowano również w Centrum Sztuki Współczesnej&Galeria Andrzeja Strumiłły. Tam odbędzie się spotkanie z poetą Juliuszem Erazmem Bolkiem, który przestawi poemat roku 2017 „CORRIDA”, do dyspozycji zwiedzających będą dwie wystawy - Andrzej Strumiłło Dziennik A4 oraz wystawa plakatów poetyckich Juliusza Erazma Bolka „… Obrazy ze słów”.

Na liście miejsc do odwiedzenia nie mogło oczywiście zabraknąć Klubu Wojskowego i zaproszenia od 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej. Wojskowi zaprezentują nową aranżację wystawy przedstawiającej historię Suwalskiej Brygady Kawalerii wraz z Historią Garnizonu Suwałki 1919-1939 r. Stała ekspozycja broni została wzbogacona o nowe unikatowe eksponaty ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Dodatkową atrakcją będą różne niespodzianki, a także prezentacja wystawy pt. „Niezłomni Ziemi Suwalsko - Augustowskiej”.

Tegoroczna noc muzeów rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do północy.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- noc muzeów
a moim zdaniem to super impreza, warto z niej korzystać, zawsze jest coś dodatkowego, coś czego wcześniej nie było
autor:~lisek
- muzea
może i faktycznie w innych miastach typu warszawa czy kraków wybór muzeów i atrakcji podczas tej nocy jest zdecydowanie większy, ale co...
autor:~karl
- zdecydowanie się nie zgadzam
że co roku jest to samo! Przedstawiciele suwalskich muzeów zawsze starają się urozmaicić ten wieczór. Także warto docenić ich zangażowa...
autor:~Monika

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 08.05.2017
UNIWERSUS
KURS SPAWACZA MAG 135

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: