suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Będą dwie ulice Pogodne? Tego chcą mieszkańcy
Będą dwie ulice Pogodne? Tego chcą mieszkańcyTakiej sytuacji ratusz najwyraźniej nie wziął pod uwagę - podczas liczenia głosów okazało się, że zarówno mieszkańcy Mereckiego, jak i Paweckiego, chcieliby mieszkać przy Pogodnej. To właśnie ta propozycja zdobyły największą aprobatę. Kto ostatecznie zadecyduje o nowej nazwie?

Zgodnie z zapowiedziami, dziś o godzinie 9.00 w Urzędzie Miejskim w Suwałkach zostały zliczone głosy oddane na nowe nazwy ulic. Pełnoletni suwalczanie mieszkający przy 23 Października, Paweckiego i Mereckiego przez tydzień mogli wyrażać swoje zdanie na temat zgłoszonych propozycji. Przedstawione dziś wyniki wielu mogły jednak zaskoczyć.

Okazało się bowiem, że zarówno mieszkańcy Mereckiego, jak i Paweckiego chcieliby mieszkać przy Pogodnej. Ci pierwsi na tę właśnie nazwę oddali 96 głosów, drudzy z kolei - 57. Taka sytuacja jest dość problematyczna dla suwalskiego ratusza. Jak poinformował Kamil Sznel, o tym, która z ulic będzie Pogodną najprawdopodobniej zadecydują rajcy. - Sprawa będzie przedyskutowana z radnymi - mówi.

Mieszkańcy ulicy Paweckiego wrzucili łącznie do urny 65 kart do głosowania, z czego jedna przez wzgląd na niezaznaczenie żadnej z nazw, była nieważna. - Ulica Pogodna zdobyła 57 głosów, ulica Krzywa - 2 głosy, Wiosenna - 4 głosy. Ponadto zaproponowano nazwę mjr Stanisława Bielickiego, na którą oddano jeden głos - poinformował Marcin Szypulski - przewodniczący komisji zliczającej.

Swoją kartę do głosowania wrzuciło 194 mieszkańców Mereckiego. Aż 96 dotyczyło ulicy Pogodnej. Na ulicę księdza Popiełuszki zagłosowało 41 osób, Aleksandry Kujałowicz - 8 osób, Paryską - 21, Łąkową - 16, a Tadeusza Mazowieckiego 3 mieszkańców. 3 karty były nieważne. - Ponadto zaproponowano nazwy - Czarna Hańcza i oddano 2 głosy, Mereckiego - 4 głosy, księdza Święckiego - 1 głos - dodał przewodniczący.

Klarowna jest z kolei sytuacja z nową nazwą dla ulicy 23 Października. Tak jak można się było spodziewać mieszkańcy chcieli powrotu do Filipowskiej. Na tę nazwę oddano 78 głosów. 15 mieszkańców wyraziło swoją aprobatę dla Henryka Sienkiewicza, a 41 dla Stefana Batorego. Na ulicy Kuklińskiego chciałoby mieszkać 8 osób a na Bitwy Niemeńskiej zaledwie 2. Łącznie do urny wrzucono 162 karty.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Czy głosowanie jest wiarygodne? (2017-04-26)
Filipowska zamiast 23 Października? (2017-04-20)
Burzliwe dyskusje mieszkańców Mereckiego (2017-04-19)

Ostatnio dodane komentarze
- Nazwy ulic
To ludzie swoje życie oddali za to, żebyście mogli żyć w wolnym kraju a wy c....... nie chcecie tego nawet uhonorować. Najlepiej zagłos...
autor:~Józef
- Dekomunizacja ULIC to DEKOMUNIZACJA.
Generał Major Tadeusz KOŚCIUSZKO wyzwolił w POLSCE chłopów - Zniósł PODDAŃSTWO i ograniczył PAŃSZCZYZNĘ. Sam chodził z KOSĄ i w SUKMANN...
autor:~Suwalska ULICA Tadeusza KOŚCIUSZKI...
- Wynik należy roztrzygnąć procentowo
Nie można brać pod uwagę liczb bezwzględnych, jeśli jedna ulica jest 2 razy większa od drugiej. Aż 90% mieszkańców ulicy Paweckiego gło...
autor:~Lucyferus

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 02.05.2017
UNIWERSUS
KURS SPAWACZA MAG 135

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: