suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalscy uczniowie mają pomysły na biznes
Suwalscy uczniowie mają pomysły na biznesAgencja social media, produkcja zabawek regionalnych, samoobsługowy warsztat samochodowy oraz studio druku 3D - to pomysły nagrodzone w drugiej edycji konkursu ,,bizneSÓWKI”. Do ratusza wpłynęło 14 zgłoszeń, wszystkie w kategorii skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Już po raz drugi suwalski ratusz zorganizował konkurs ,,bizneSÓWKI”, którego celem jest aktywizacja i pobudzenie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości. W szczególności chodzi o młodzież uczącą się w szkołach mających siedziby na terenie Suwałk i osób młodych do 35 roku życia, czyli absolwentów szkół wyższych oraz studentów ostatnich lat studiów, chcących uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach.

Do tegorocznej edycji wpłynęło łącznie 14 zgłoszeń, wszystkie w kategorii bieznesplan skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najciekawszy okazał się pomysł Eryka Dobaja. Zdobył on najwięcej punktów, pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1600 zł. Wszystko za przedsięwzięcie dotyczące agencji social media. Na drugim miejscu z nagrodą 1200 zł znalazła się Kamila Brodowska z pomysłem produkcji zabawek regionalnych.

800 zł powędrowało w ręce Tomasza Makarewicza za pomysł stworzenia samoobsługowego warsztatu samochodowego. Tyle samo otrzymał zdobywca czwartego miejsca, czyli Piotr Staszkiewicz, który przedstawił pomysł studia druku 3D.

- Musimy jako samorząd wspierać suwalskie firmy. W tym celu w mieście istnieją Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Park Naukowo- Technologiczny, Rada Gospodarcza czy Izba Przemysłowo-Gospodarcza - mówił podczas rozdania nagród Czesław Renkiewicz. - Ale chcieliśmy też zwrócić uwagę na młodych, na ich nowatorskie pomysły, często wyjeżdżających stąd do większych aglomeracji, aby zostawali w Suwałkach i tu realizowali własne biznesy, zakładali firmy. W tym celu odbyło się m.in. ostatnie przedsięwzięcie w Parku Naukowo-Technologicznym ,,Hub of Talents”, a także dzisiejszy konkurs ,,bizneSÓWEK” - dodał.


źródło, fot.: www.um.suwalki.pl


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- po****
Przecież na tym zdjęciu sa przegrani ludzie dzisiejszej władzy miasta. Prezio, Prezio PNT to bajka przeszłości. Nic nie zrobili samo s...
autor:~top
- innowacyjni młodzi
Zgadzam się, młodzi nie mają za bardzo jak skrzydeł w tym mieście rozwijać. Ale brawo dla tych nagrodzonych, że im się chciało, że podj...
autor:~Gałgan
- nasze miasto lubi stare pierniki
suwalska młodzież i wielu młodych ludzi z naszego miasta ma fajne pomysły, ma energię do działania, kreatywność itp. i na pewno dużo mo...
autor:~prawda

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 27.04.2017
ATRAKCYJNE DOMY
DOM CAŁOROCZNY W ATENACH, GM. NOWINKA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: