suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Mieszkańcy zadecydują o nazwie hali
Mieszkańcy zadecydują o nazwie haliPogodna Arena, Sudawia Arena, Miś Arena, Perła Suwałk czy Cud nad Czarną Hańczą - to tylko kilka spośród ponad 150 zgłoszeń, jakie mieszkańcy Suwałk nadesłali w konkursie na nazwę nowej hali sportowo-widowiskowej. Właśnie ruszyło głosowanie.

Chociaż wniosek o przyznanie dotacji na budowę hali sportowo-widowiskowej wciąż czeka na rozpatrzenie ministra sportu, prace przygotowawcze do rozpoczęcia realizacji idą pełną parą. Ogłoszony przez suwalski ratusz konkurs przerósł najśmielsze oczekiwania, bowiem mieszkańcy przedstawili aż 153 różne propozycje.

Wśród nich można znaleźć takie jak: Pogodna Arena, Pogodne Suwałki, Północno - Wschodnia Arena, OSiR Arena Suwałki, Arena Arkadia, ale też Sudawia Arena czy Sudovia Arena-Suwałki. Na tej długiej liście znalazły się też bardziej oryginalne pomysły. Zagłosować można między innymi na nazwę Cud nad Czarną Hańczą, Czarodziejska Arena i Team Spirit Arena.

Na pomysły zgłoszone przez suwalczan można głosować od 21 kwietnia do 28 kwietnia do godz. 12.00. Wyniki głosowania poznamy po zakończeniu sondy, a jej zwycięzca wygra nagrodę główną czyli 1000 złotych. Poznać propozycje oraz zagłosować można tutaj»

Przypomnijmy, że koszt całej inwestycji jest szacowany na 25 milionów złotych. Środki zabezpieczone w tegorocznym budżecie miasta wynoszą 4 miliony złotych. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozwolą one na przeprowadzenie przetargu w terminie do 31 maja 2017 roku i rozpoczęcie inwestycji jeszcze w sierpniu. Budowa miałaby się zakończyć w 2018 roku. Wniosek o dofinansowanie budowy hali sportowo-widowiskowej nie jest jednak rozpatrzony.

źródło: www.um.suwalki.pl


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Jak nazywać się będzie nowa hala sportowa? (2017-04-06)
Parlamentarzysta z Białegostoku pomaga w budowie suwalskiej hali (2017-04-04)
Nowa hala sportowa coraz bliżej (2017-03-10)
Nowa hala sportowa wybrana (2016-07-26)
Suwałki z nową halą? Jest konkurs na koncepcję (2016-04-25)

Ostatnio dodane komentarze
- Aren
Arena Suwałki jest ciekawa
autor:~Sand
- Nazwa
W kolejności chronologicznej 1. Skandal. 2.gniot. 3. Kloc. 4. Falstart. A tak poważnie, to niech wybudują - teraz to nazywanie kupy pow...
autor:~Piotr 2
- Nazwa
Sekacz Arena, czy Kartacz Arena to będzie nazwa unikatowa na skalę krajową, już o nas piszą pozytywnie
autor:~San

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 21.04.2017
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: