suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Seniorzy mają swoje miejsce. Powstał Dom Dziennego Pobytu
Seniorzy mają swoje miejsce. Powstał Dom Dziennego PobytuDwa pomieszczenia wyposażone w nowe meble i sprzęt RTV, a do tego aneks kuchenny oraz łazienka - tak wygląda Dom Dziennego Pobytu „Kalinka”. Jest to miejsce pomyślane o seniorach, którymi trzeba zaopiekować w czasie gdy ich bliscy są w pracy. Wszystko na ponad 90 m².

Pomysł uruchomienia placówki, która miałaby opiekować się seniorami w ciągu dnia powstał w styczniu 2016 roku. Wówczas o takiej inicjatywie mówił Zdzisław Przełomiec. Chodzi o seniorów, którzy są mało aktywni i wymagają całodobowej opieki. Ich rodziny często przyznają, że pozostawienie starszej osoby na 8 godzin, czyli na czas pracy wiąże się z nieustającym stresem.

Z myślą właśnie o takich osobach powstał Dom Dziennego Pobytu „Kalinka”. Czyli dwa pomieszczenia, które wyremontowano i wyposażono w meble i sprzęt RTV. Jest też aneks kuchenny oraz łazienka. Wszystko na ponad 90 metrach kwadratowych. Seniorzy mogą w nim skorzystać z terapii zajęciowej, zajęć ogólnousprawniających, dostępu do kultury i rekreacji a także posiłków.
- Odczuwam osobistą satysfakcję, że to co założyłem czyli powstanie Domu Dziennego Pobytu, zostaje dziś zrealizowane - mówił podczas otwarcia placówki Czesław Renkiewicz.

Miejsce czynne w dni powszednie od godziny 7.00 do 17.00 zapewni seniorom opiekę, gwarantującą wsparcie psychologiczne i medyczne. - Demografia jest dla nas niekorzystna, mamy coraz więcej osób starszych i powinniśmy inwestować w tego typu ośrodki. Mamy seniorów w różnym stanie i wachlarz usług jaki oferujemy musi być szeroki. W mieście jest Dom Pomocy Społecznej ,,Kalina”, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Suwalska Rada Seniorów i inne organizacje zrzeszające osoby starsze. To wszystko bardzo dobrze i prężnie funkcjonuje - mówił prezydent.

Tylko w Suwałkach jest 13 tysięcy seniorów, jak na razie w Domu Dziennego Pobytu miejsce znajdzie 15 osób. O tym kto będzie mógł korzystać z tego rodzaju pomocy zadecyduje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Pełny miesięczny koszt utrzymania seniora w Dziennym Domu Pobytu został wyliczony na podstawie wydatków z 2016 roku i wynosi 1.067,00 zł., przy czym miesięczny koszt posiłków jednego uczestnika wyniesie 262,50 zł, a pozostałe usługi 804,50 zł miesięcznie.

źródło, fot.: www.um.suwalki.pl


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
W mieście powstaje „przedszkole dla seniorów” (2017-03-29)
W Suwałkach powstanie „Przedszkole dla seniorów"? (2016-01-29)

Ostatnio dodane komentarze
- dom dzienny
To jakaś kpina? To dom dla emerytów? za ponad 1000 złotych pobyt w ciągu dnia? A z emerytury jeszcze mieszkanie trzeba opłacić, ubrani...
autor:~pola
- Robimy sobie dobrze, mister president?
15 miejsc na 13 tysięcy seniorów???!!!! Śnię chyba! To taka "osobista satysfakcja" panie Renkiewicz? Pan w ogóle czai problem? Bo mnie ...
autor:~perła
- meble
Brak miejsca żeby można się było położyć ,bo nie każdy senior da radę siedzieć dziewięć godzin. Same fotele to chyba za mało.
autor:~bono

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


lena | 21.04.2017
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
MODERNIZACJA OGRZEWANIA Z POMPĄ CIEPŁA POWIETRZE/W...

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: