suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Filipowska zamiast 23 Października?
Filipowska zamiast 23 Października?Filipowska, Stefana Batorego czy Henryka Sienkiewicza - to tylko kilka z propozycji, jakie padły na ostatnim spotkaniu związanym z dekomunizacją suwalskich ulic. Tym razem swoje pomysły zgłaszali mieszkańcy ulicy 23 Października, którzy zadeklarowali, że chętnie powrócą do starej nazwy.

Ostatnie konsultacje społeczne związane z ustawą dekomunizacyjną mają za sobą mieszkańcy Suwałk. Swoje zdanie i propozycje zmian wyrazili mieszkańcy ulicy 23 Października. Na ponad 300 zameldowanych tam osób na spotkaniu z Czesławem Renkiewiczem oraz radnymi pojawiło się ich zaledwie 25.

Większość z osób deklarowała, że najchętniej wróciła by do dawnej nazwy swej ulicy czyli ulicy Filipowskiej. Padła też propozycja ulicy Stefana Batorego, gen. Ryszarda Jerzego Kuklińskiego oraz Henryka Sienkiewicza. Ze swoją inicjatywą wyszedł też klub Prawo i Sprawiedliwość. Radni zaproponowali, by nadać jej nazwę Bitwy Niemeńskiej. Mieszkańcy proponowali też, by pozostawić nazwę 23 Października, a jedynie zmienić kwestię co ta data będzie upamiętniać. Okazuje się, że podobne próby podejmowały już inne samorządy i tego typu uchwały były uchylane w trybie nadzoru przez właściwego wojewodę. Dlatego ta propozycja nie została wzięta pod uwagę.

- W tym tygodniu każdy dorosły mieszkaniec ulicy 23 Października otrzyma ode mnie list z kartą do głosowania, na której zapisane będą zgłoszone przez Państwa propozycje nazw ulic. Trzeba będzie zaznaczyć wybraną przez siebie nazwę bądź dopisać inną nie wskazaną w piśmie. Wypełnioną kartę trzeba będzie wrzucić do 28 kwietnia do urny, która zostanie ustawiona w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie - zapowiedział Czesław Renkiewcz. - Po tym podliczymy głosy i ogłosimy, która z propozycji zebrała ich najwięcej. Ta z nich, która cieszyć się będzie największą popularnością zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej w Suwałkach, która podejmie ostateczną decyzję w sprawie nowej nazwy - dodał.

źródło, fot.: www.um.suwalki.pl


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Filip
A kim był ten Filip
autor:~As
- Oj,tak
Sam widziałem, jak dosiadający pelikanów wodowali na Kaczym Dołku. Warto znać twórczość Kornela Makuszyńskiego.
autor:~Pietruk
- Wydawało się
Zdawało się, że data upamiętnia wyzwolenie spod okupacji niemieckiej. Ale to nie czyny Armii Czerwonej, lecz bliźniaków, co ukradli ksi...
autor:~Lodzia

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 20.04.2017
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Bajkowe wakacje 2018 - Stegna 07-16 sierpnia 2018 ...

Reklama

REKLAMA
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski na Mundialu 2018?
w pubie
w domu
u znajomych
na stadionie w Rosji
w ogóle nie będę oglądać

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: