suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Powstanie sala do gry w speed-ball?
Powstanie sala do gry w speed-ball?Organizacja wspólnych działań, akcji i wydarzeń sportowych to główna idea porozumienia, które podpisały władze PWSZ w Suwałkach i Ośrodka Sportu i Rekreacji. W deklaracjach znalazło się między innymi aplikowanie po fundusze na prowadzenie wspólnych działań. Pierwsze z nich już są wcielane w życie.

Dr Marta Wiszniewska - rektor PWSZ oraz Waldemar Borysewicz - dyrektor OSIR liczą, że dokument zacieśni współpracę między instytucjami i zaowocuje ciekawymi rozwiązaniami ze sfery zarówno sportowej, jak i naukowo-dydaktycznej. Pierwsze, konkretne działania zostały już podjęte. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa włącza się w Reso 10,5 Miejskie Święto Biegania.

PWSZ wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Ośrodkiem Sportu i Rekracji złożył projekt o dofinansowanie praktyk i staży, dzięki którym studentów suwalskiej uczelni być może będzie można spotkać między innymi na kąpielisku w Krzywem.

Najbardziej na ścisłą współpracę największego ośrodka sportowego w regionie i największej uczelni wyższej liczą właśnie sami studenci. Jednym z priorytetów władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach jest bowiem rozwój sportu i kultywowanie zdrowych praktyk wśród młodzieży. Między innymi właśnie dlatego przy ulicy Ogrodowej powstają kolejne pracownie sportowo-dydaktyczne.

Studenci mogą już korzystać z dodatkowych zajęć z technik samoobrony oraz fitness. W planach jest z kolei otwarcie pracowni do gry w speed-ball - miejsca, jakiego w regionie jeszcze nie ma. Speed-ball to wyjątkowa, nieznana dotąd dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem na świecie. Od wszystkich, innych sportów z różni się tym, że piłka jest na uwięzi, przymocowana półtorametrową żyłką do statywu.




Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Coż
Szkoda ze krytukujesz a nie znasz tematu, moze nawet nie jestes studentem a prawdopodobnie nikim związanym ze szkolą. Krtykanctwo i zaz...
autor:~Cos
- Same porozumienia!
Widzę że Rektor opiera się tylko i lansuje na porozumieniach z Miastem i prywatnymi przedsiebiorcami bedacymi na uslugach miasta a gdzi...
autor:~Stefan
- Speed Ball ?
A czy ktoś w ogóle myśli w tym mieście o stworzeniu kortu do SQUASHA ? :(
autor:~gosciu

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji




dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 20.04.2017












Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Gawrych Ruda III - program na bajkowe wakacje 2018...

Reklama

REKLAMA
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski na Mundialu 2018?
w pubie
w domu
u znajomych
na stadionie w Rosji
w ogóle nie będę oglądać

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


Turystyka



Ogłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: