suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
O podróży... nie tylko w kosmos
O podróży... nie tylko w kosmosAktorska śmietanka i poruszająca historia. Już dziś w cyklu Babskie Wieczory suwalczanki będą mogły zobaczyć wyróżniony 3 nominacjami do Oscarów film „Ukryte działania”. Produkcja opowiada historię trzech afroamerykanek, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku rozpoczęły pracę dla NASA.

Już dziś suwalczanki będą miały okazję poznać historię trzech kobiet, które przyczyniły się do wysłania w kosmos pierwszego Amerykanina. A wszystko to w ramach Babskich Wieczorów w Cinema Lumiere. „Ukryte działania” to produkcja wyróżniona 3 nominacjami do Oscarów, w tym za najlepszy film roku.

Akcja filmu osadzona została w Stanach Zjednoczonych przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Na świecie trwa zimna wojna, a jednym z jej elementów jest wyścig kosmiczny pomiędzy Ameryką a Rosją. Temat wielokrotnie poruszany i dobrze znany, jednak reżyser skupił się na dokonaniach trzech afroamerykanek - Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan i Mary Jackson. Produkcja pokazuje nie tylko drogę do wysłania pierwszego Amerykanina w kosmos, ale również drogę przemian społecznych i kulturowych. Film nie unika tematu dyskryminacji na tle rasowym i płciowym.

Na dużym ekranie będzie można zobaczyć aktorską śmietankę. W główne bohaterki wcieliły się: Taraji P. Henson, Octavia Spencer oraz Janelle Monáe. Obok nich wystąpili między innymi Kevin Costner, Jim Parson i Kirsten Dunst.

„Ukryte działania” będzie można zobaczyć już dziś o godzinie 19.00 w Cinema Lumiere. Patronem cyklu Babskie Wieczory jest portal suwalki.info.


http://www.filmweb.pl

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- filmy
Akurat bez przesady, nie ma co generalizować, jedni chcą się w kinie odstresować i pośmiać, inni z kolei szukają odrobiny dramatu, biog...
autor:~Jolka Krejzolka
- film
suwalczaki to inne filmy wolą - proste, żeby myśłeć za dużo nie trzeba było...
autor:~rinko
- zwiastun
Obejrzałam zwiastun, film zapowiada się niesamowicie ciekawie. Czy ktoś już widział?
autor:~kinomainak

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 19.04.2017
DOMY DO WYKOŃCZENIA
Dom nad rzeką

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: