suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Dobra wiadomość dla grzeszników - nowa lista grzechów nie istnieje
Dobra wiadomość dla grzeszników - nowa lista grzechów nie istniejeUspokoić mogą się wszyscy ci, którzy po zapoznaniu się z nową listą grzechów, bali się iść do spowiedzi. Jak się bowiem okazuje, Kościół zaprzecza, jakoby taka aktualizacja w ogóle powstała. Ksiądz nie będzie zatem rozgrzeszał z antykoncepcji czy internetowych hejtów.

Nową listę grzechów jako pierwszy opublikował portal Fakt. Jak podawał, przewinienia zaktualizować miała Penitencjaria Apostolska, potocznie nazywana Trybunałem Pokuty. Wśród czynów, z których powinniśmy się wyspowiadać, znalazły się między innymi mobbing, oglądanie filmów pornograficznych, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, zatruwanie środowiska, hejt w internecie, produkcja niezdrowej żywności czy wyścig szczurów.

Jak się jednak okazuje, nowa lista grzechów była jedynie fejkiem Faktu. Wiarygodność była jednak na tyle duża, że informacje o nowych przewinieniach podały niemal wszystkie ogólnopolskie, jak i regionalne media. Co więcej, nowe przewinienia, które rzekomo należało wyznać przed spowiednikiem, zapoczątkowały gorącą dyskusję. Użytkownicy portalu suwalki.info nie ukrywali ci myślą na temat listy. - To moje sumienie powinno mi mówić co robię źle, z czym źle się czuję. Chyba chodzi o przestrzeganie przykazań a nie listy grzechów - napisała jedna z użytkowniczek.

Przedstawiciele kościoła nie potwierdzają jednak, aby jakakolwiek aktualizacja miała miejsce. Co więcej, jak się okazuje, Watykan zaprzecza także, jakoby taka lista grzechów w ogóle powstała.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Kościół zaktualizował listę grzechów (2017-04-13)

Ostatnio dodane komentarze
- a co to was obchodzi
przeciez wy nie chodzicie do koscioła
autor:~ada
- ALE NUMER
Nawiedzeni katolicy z komentarzy ,dajcie spokój z wykładnią co jest grzechem .Ja wierzę w Boga ,ale nie jestem nawiedzony i mi prania m...
autor:~janusz
- [ usunięte przez administratora ]
[ usunięte przez administratora ]
autor:brak

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 18.04.2017
PRZEDS. TURYSTYCZNE
WIGRY
WŁOCHY KLASYCZNE

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: