suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalczanka brązową medalistką ME
Suwalczanka brązową medalistką METroje suwalczan wyjechało na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Karate Kyokushin, które odbyły się w Danii. Reprezentacja Polski wywalczyła łącznie 13 medali. Swoją cegiełkę do tej puli dorzucała Aleksandra Mozerys, która zdobyła III miejsce i brązowy krążek w kata juniorek.

W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku w Roskilde w Danii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w kumite i w kata. W Mistrzostwach wzięła udział 41 osobowa reprezentacja polski. Wystartowało w sumie 382 zawodników z 23 państw. Wśród nich było troje reprezentantów Suwałk. Aleksandra Mozerys - kata juniorek, Krzysztof Alicki kumite juniorów do 60 kg oraz trener Reprezentacji Juniorów - Marek Krejpcio.

W pierwszym dniu zawodów polacy wywalczyli 8 medali. Cztery medale w kata, złoty i srebrny wywalczyli seniorzy, oraz złoty i brązowy juniorki. Brązowy medal i III miejsce zdobyła suwalczanka - Aleksandra Mozerys. W kumite juniorów polska zdobyła także cztery medale jeden złoty i trzy brązowe. Krzysztof Alicki tym razem wraca bez medalu. W pierwszym pojedynku spotkał się w Gruzinem Nikitą Navrozashvili. Walka była wyrównana przez większą część pojedynku, w ostatnich 30 sekundach Gruzin pokazał przewagę siłową nad suwalczaninem, nie udało mu się zdobyć żadnego punktu, ale wygrał przewagą, przez wskazanie sędziów.

W drugim dniu zawodów Polska zdobyła 5 medali w kumite seniorów. Mężczyźni zdobyli złoto i srebro, zaś kobiety srebro i dwa razy brąz. Historycznymi wynikami mogą poszczyci się dwaj polscy zawodnicy. Konrad Kozubowski zdobył złoto w kata i srebro w kumite do 70 kg, oraz został najlepszym technikiem Mistrzostw. Maciej Mazur zdobył po raz pierwszy historyczny złoty medal dla Polski w kategorii ciężkiej. Reprezentacja Polski wróciła z 13 medalami.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- brawo!
Co zawody, to jakiś medal. Brawo! Oby tak dalej!
autor:~Bartek
- HEJ
GRATULACJE SUWALSCY KARATECY POZDRAWIAM WAS
autor:~ŁUKASZ J
- !!
Braaaawo!
autor:~Wsio

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 12.04.2017
PRZEDS. TURYSTYCZNE
WIGRY
nie

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: