Login:
Hasło:
Wiadomości
Sukcesy szachistów
Sukcesy szachistówDwa turnieje szachowe zaliczyli w weekend zawodnicy z Suwałk. Z obu wrócili z niemałymi sukcesami. Suwalczanie zajęli między innymi II miejsce w Finale Drużynowym Województwa Podlaskiego LZS w szachach. Doskonale sobie poradzili też szachiści, którzy wyjechali do Danówka.

W sobotę drużyna Klubu Szachowego Hańcza Suwałki wzięła udział w „Złotej Wieży” Finale Drużynowym Województwa Podlaskiego LZS w szachach, w którym zajęli II miejsce. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie : Rafał Buraczewski, Dawid Moćku, Maciej Popławski oraz Michalina Rudzińska.

Z kolei w niedzielę w Danówku koło Grajewa odbyły się Indywidualne Mistrzostwa LZS w szachach. Do Danówka zjechało ponad 100 szachistów z całego województwa. Szachiści grali w dwóch grupach: A - gimnazjaliści i starsi oraz B - szkoła podstawowa i młodsi. Wśród dziewcząt w grupie A najlepsza była Debora Choińska, wśród gimnazjalistów III miejsce zajął Michał Wierzbicki. W klasyfikacji ogólnej III miejsce zajął Krzysztof Tylęda.

Wśród dziewcząt do lat 10 pierwsze miejsce zajęła Anna Czarniecka, wśród chłopców był to z kolei Huber Pieczulis. W kategorii wiekowej do lat 13 na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Walendykieiwcz, jej kolega-Krzysztof Gajewski zajął III miejsce. W klasyfikacji generalnej na podium stanęło dwóch suwalczan I miejsce zajęła Martyna Walendykiewicz a miejsce III zajął Hubert Pieczulis.