suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Nowoczesne metody leczenia w nowoczesnych warunkach
Nowoczesne metody leczenia w nowoczesnych warunkachNowy budynek z przestronnymi salami oraz kompleks sportowo-rekreacyjny z salą bilardową, siłownią, kręgielnią i sauną - tak po remoncie prezentuje się Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczo Psychiatryczny. Wszystko za sprawą projektu „ Transgraniczna Akademia Psychiatrii Aktywnej”. zobacz zdjęcia »

Dzięki projektowi „Transgraniczna Akademia Psychiatrii Aktywnej” Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczo Psychiatryczny nie tylko zmienił siedzibę na większą, ale zyskał zupełnie nowe oblicze. Od marca 2016 roku trwały prace związane z przebudową i zmianą sposobu użytkowania budynku przy ulicy Reja 67A na potrzeby zakładu.

W efekcie Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczo Psychiatryczny będzie mógł przyjąć więcej pacjentów. Do ich dyspozycji będzie dwukondygnacyjny budynek z przestrzennymi salami wyposażonymi w łazienki oraz kompleks sportowo-rekreacyjny wyposażony w salę bilardową, siłownię, kręgielnię, saunę oraz strefę relaksu. Jako pierwsi nowe pomieszczenia zwiedzili członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego.

- To jedyny taki zakład w Polsce, który proponuje pacjentom nowoczesne metody leczenia w nowoczesnych warunkach. Kompleks sportowo-rekreacyjny będzie służył pacjentom nie tylko zakładu ale też całego szpitala psychiatrycznego. A nowy budynek pozwoli nam przyjść więcej pacjentów. Do zakładu możemy teraz przyjąć nie 40, a 65 pacjentów, co zmniejszy kolejkę, która w tej chwili wynosi 120 dni- powiedziała Bożena Łapińska, dyrektor Specjalistycznego Psychiatrycznego Samodzielnego Publicznego ZOZ w Suwałkach.

Realizacja projektu obejmowała lata 2014 - 2017, a jego całkowita wartość wynosiła 11 635 865,00 zł, w tym 9 308 692,00 zł dofinansowanie z Funduszy Norweskich oraz 2 327 173,00 zł ze strony Samorządu Województwa Podlaskiego. - Jestem pod wielkim wrażeniem tego zakładu, bo nie dość, że to miejsce bardzo nowoczesne, to jeszcze niezwykle potrzebne mieszkańcom nie tylko Suwałk ale też powiatu, a nawet regionu - mówił Jerzy Leszczyński.

W ramach projektu zaplanowano również organizację Spartakiady dla pacjentów i ich rodzin, organizację szkoleń językowych dla personelu oraz uruchomienie Punktu wsparcia i informacji. Projekt został zrealizowany w ramach Programu Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego z Projektu „Transgraniczna Akademia Psychiatrii Aktywnej”.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl
Fot.: www.wrotapodlasia.pl - Wojciech OksztolDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- zdziwienie
ze nie bylo tam tam ano Czesława zwanego zenada ani "pierwszej damy Suwałk" nie jakiej pani Bozęnny zastanawiam sie dlaczego szpital p...
autor:~janek
- wow!
O nieźle! Kręgle? Siłownia? Super, dobrze wiedzieć, że suwalskie szpitale się rozwijają
autor:~Nick
- Kary zapłacone?
Czy wykonawca tej inwestycji zapłacił około 2 milinów złotych(dwa miliony złotych) należnych zamawiającemu KAR za wykonanie prac po t...
autor:~Smiki

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 04.04.2017Wywiady

UNIWERSUS
KURSY ZAWODOWE: UDT, TDT i CE NOWY KURS: ,,MANITOU...

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: