suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„Nie po to się kształciłam, żeby iść do łopaty”
„Nie po to się kształciłam, żeby iść do łopaty”O przywrócenie do pracy na stanowisko urzędnicze walczy Anna Regucka - była pracownica ZDiZ. Dziś w sądzie spotkała się z dyrektorem Tomaszem Drejerem, który zwolnił ją dyscyplinarnie po tym, jak po powrocie z „chorobowego” odmówiła przyjęcia pracy w dziale zieleni miejskiej.

To już druga rozprawa 26-letniej suwalczanki z Zarządem Dróg i Zieleni. Anna Regucka chce przywrócenia na stanowisko w dziale księgowym, z którego została zwolniona. A wszystko zaczęło się w lipcu 2016 roku. Wówczas kobieta poszła na zwolnienie lekarskie z powodu depresji. Jak tłumaczyła, przez długi czas jej stan zdrowia nie poprawiał się i co miesiąc dostarczała zwolnienia wystawiane przez lekarza. Taki stan rzeczy trwał pół roku. - W momencie, gdy wróciłam do pracy dostałam od pracodawcy ofertę przejścia ze stanowiska urzędnika do odśnieżania ulic łopatą - opowiada Regucka.

Kobieta nie zgodziła się jednak na to. - Jest to niezgodne z moimi kwalifikacjami. Ja nie po to kształciłam się na urzędnika, żeby iść do łopaty - mówi. Wówczas wręczono jej zwolnienie dyscyplinarne uzasadnione odmową wykonania polecenia służbowego. - Ja się pracy fizycznej nie boję, ale to ma być mój wybór i nikt nie będzie mnie do tego zmuszał - podkreśla.

Nieco inaczej całą sytuację postrzega Tomasz Drejer, dyrektor ZDiZ. Jak mówi, od bezpośredniego przełożonego Anny Reguckiej, czyli głównego księgowego, otrzymał informację, że przebywająca na długotrwałym zwolnieniu kobieta zdestabilizowała dział finansowo-księgowy, w którym była zatrudniona. - Główny księgowy nie miał żadnej informacji od tej pani, czy ona będzie przedłużać zwolnienie, czy wróci i był zmuszony po półtora miesiąca poszukać sobie pomocy, czyli osoby zastępującej - mówi Tomasz Drejer.

Jak dodaje, jedynym stanowiskiem pracy, jakie mógł zaproponować kobiecie przybyłej po półrocznym zwolnieniu lekarskim, było stanowisko w zieleni miejskiej. Główny księgowy nie widział bowiem możliwości współpracy z Anną Regucką, a innego wolnego stanowiska urzędniczego nie było. - W ZDiZ dwie osoby z wyższym wykształceniem magisterskim pracują jako pracownicy fizyczni, więc to nie jest ujma dla honoru pracownika - mówi Drejer.

Chociaż kobieta chce wrócić do pracy w ZDiZ, boi się kolejnych prób zwalniania. - Jeżeli uda mi się wrócić, to po prostu chciałabym spokojnie wykonywać swoje obowiązki - mówi. Jak dodaje, niewykluczone, że próba pozbycia się jej może mieć związek z tym, iż zatrudniał ją były dyrektor ZDiZ Tomasz Łazarski.

Podczas dzisiejszej rozprawy poza Anną Regucką i Tomaszem Drejerem zeznawali także świadkowie - główny księgowy ZDiZ oraz kierownik działu zieleni miejskiej. Sąd nie wydał jednak wyroku. Kolejna rozprawa odbędzie się na początku maja.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Suwalczanie oburzeni sytuacją w ZDiZ (2017-03-16)

Ostatnio dodane komentarze
- Pani Anna Regucka wyrokiem sądu przywrócona do pracy!!!...
Wyrokiem sądu, jeszcze nieprawomocnym, pani Anna Regucka została przywrócona do pracy! Sąd uznał, że pracodawca w osobie dyrektora Drej...
autor:~Suwalski podatnik
- Mam nadzieje ze sad
Przywróci kobietę do pracy nie ma jej żadnej winy ze chorowała
autor:~Miko
- do asia
za poprzedniego szefa była ten jej nie lubi widocznie. taka prawda, ponadto zatrudniona została pewnie w wieku 23-24 lat wiec nie miała...
autor:~M

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 03.04.2017
PPUH LUDWIK
Studio Kuchni

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: