suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Drogowy tunel już w przyszłym roku?
Drogowy tunel już w przyszłym roku?Budowa mostu, tunelu pod torami i ulicy łączącej osiedle Północ z Kameną - są szanse, że największe w historii Suwałk inwestycje drogowe ruszą jeszcze w tym roku. Miasto stara się o ich dofinansowanie. Pieniędzy potrzeba jednak naprawdę dużo. Łączny koszt budowy to aż 79 mln zł.

- Dziś złożyliśmy trzy wnioski do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Dotyczą one przebudowy ulicy Sejneńskiej i budowy zupełnie nowych dróg: przebicia Sejneńskiej do Utraty z nowym mostem i tunelem pod torami, przebiciem ulicy Leśnej do ulicy Utrata oraz budowy Armii Krajowej na odcinku od Pułaskiego do Północnej - powiedział Czesław Renkiewicz. - W historii Suwałk nie realizowaliśmy jeszcze inwestycji drogowych z tak dużym rozmachem. Liczę na to, że co najmniej dwa wnioski zostaną dofinansowane dodał.

A na czym dokładnie mają polegać planowane budowy? W planach inwestycyjnych jest przebudowa prawie dwukilometrowego odcinka ulicy Sejneńskiej od ulicy Młynarskiej do granicy administracyjnej miasta Suwałki. Co więcej, zbudowany ma być także tunel pod linią kolejową, a także most na Czarnej Hańczy.

Przebudowie ulegnie też Leśna na odcinku od ulicy Krakowskiej do Wojska Polskiego. Zgodnie z planami powstanie też odcinek łączący Wojska Polskiego z Utratą.

Suwalczanie mają się też doczekać bezpośredniego połączenia osiedla Północ i Kameny. - Projekt dotyczy budowy nowego odcinka drogi o długości ok. 2,2 km, który będzie stanowił dojazd do osiedla mieszkaniowego Kamena oraz Fabryki Mebli Forte. Poprawi komunikację wschodniej części miasta z drogą krajową nr 8 i w przyszłości z węzłem „Suwałki Północ” w ciągu drogi ekspresowej S-61. Umożliwi wyprowadzenie ruchu ciężarowego ze wschodniej części miasta z pominięciem centrum bezpośrednio na drogę krajową nr 8, a w przyszłości na drogę ekspresowa S-61 - tłumaczą urzędnicy suwalskiego ratusza.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- 1 KWIETNIA
Ale SUPER "wkręcacie" ... -prawie uwierzyłem.. a ty Prima April ;-(
autor:~są
- haha
prima aprilis dopiero jutro
autor:~dede
- Spoko Jola...
Kasa będzie. Akurat ukończenie budów wypadnie przed wyborami. Kiełbasa wyborcza tłuśśściutka, że aż miło. Dla waaaadzy oczywiście :-)
autor:~Leśny Dziad

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 31.03.2017
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: