suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Święto kuchni francuskiej w Hotelu Velvet
Święto kuchni francuskiej w Hotelu VelvetJako jedyna restauracja w Suwałkach i jedna z czterech w regionie, Velvet*** Hotel & Restaurant uzyskała akredytację menu stowarzyszenia Good France, pod przewodnictwem znanego na całym świecie Szefa Kuchni Alain Ducasse. Francuskich specjałów goście będą mogli skosztować już jutro i w środę.

Menu na tę wyjątkową okazję stworzył Szef Kuchni Hotelu Velvet Wojciech Konikowski, który specjalizuje się w kuchni francuskiej. - Z ogromnym zaangażowaniem przygotował tegoroczne menu, a co więcej osobiście wyserwuje każde zamówione danie - mówi Emilia Ułanowicz-Szarafińska - dyrektor hotelu.

Jak dodaje, w wielkiej światowej francuskiej kolacji można wziąć udział na dwa sposoby. Oficjalna kolacja odbędzie się 21 marca o 19:00. Wówczas goście rezerwujący stolik w uroczystym klimacie skosztują całego menu. Z kolei w środę 22 marca można będzie zamówić poszczególne elementy menu Good France.

A jakich pyszności będą mogli spróbować goście restauracji? Jak zapowiadają organizatorzy, w menu na aperitif znajdzie się ślimak z placuszkiem cukiniowym oraz akcentem wiśni. Jako starter niezwykła grasica cielęca z foie gras oraz świeżymi elementami roślinnymi. Z kolei danie główne to pięknie podany comber jagnięcy z wspaniałymi dodatkami, tworzący magiczną kompozycję. - Oczywiście nie może zabraknąć deski serów z regionalnymi elementami, na co szczególną uwagę zwraca Stowarzyszenie Good France. Deser to nowe wydanie francuskiego klasycznego deseru, creme brulee - podkreśla Emilia Ułanowicz-Szarafińska.

Warto zauważyć, że Hotel Velvet to jeden z ponad 2 tys. lokali gastronomicznych z całego świata, który bierze udział w „Goût de France/Good France”, czyli międzynarodowym święcie kuchni francuskiej. Na ten dzień restauracje przygotowują specjalną francuską kolację, która składa się z aperitifu, przystawki, dania głównego, deski serów, deserów oraz francuskich win i szampanów.

- To będzie święto gastronomii w całej Polsce. Chcemy tego wieczoru, właśnie 21 marca, podzielić się tym, co kuchnia francuska ma ciekawego do zaproponowania, ale jest to także zaproszenie do dialogu między różnymi kulturami - mówi Pierre Levy, ambasador Francji w Polsce. Kolacja „a la francaise”, konsultowana jest z francuskimi mistrzami kuchni. Co ciekawe, Polska jest drugim krajem na świecie pod względem liczby restauracji biorących udział w akcji. Tuż po... Francji.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- kuchnia
...w końcu coś nowego w Suwałkach nie tylko kartacze na każdym rogu...brawo!!!
autor:~andrzej
- :)
pychotki ;)
autor:~ksiegowy

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 20.03.2017
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Bajkowe wakacje 2018 - Stegna 07-16 sierpnia 2018 ...

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: