suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Nowe drogi w powiecie suwalskim
Nowe drogi w powiecie suwalskim Drogi łączą, poprawiają bezpieczeństwo i wpływają na szybkość poruszania się - mówił marszałek województwa podczas podpisywania umów na dofinansowanie remontu kilku tras w powiecie suwalskim. Mieszkańcy których miejscowości będą jeździć odnowionymi trasami?

- Cieszę się, że możemy wesprzeć samorządy w remontach dróg. Każda ilość funduszy na drogi to wydatek, który się zwraca. Zależy nam też na dobrej współpracy z samorządami, dlatego podejmujemy takie działania - powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

Umowa podpisana z suwalskim starostwem powiatowym dotyczy udzielenia pomocy finansowej na przebudowę drogi powiatowej nr 1190 Raczki – Moczydły – Jankielówka - granica województwa. Koszt remontu oszacowano na 790 tysięcy zł. 300 tysięcy wynosi dotacja z budżetu województwa, 220 tysięcy wykłada wójt gminy Raczki, a 270 tysięcy - powiat suwalski.

Umowa podpisana przez zarząd województwa z wójtem gminy Wiżajny dotyczy z kolei dotacji na przebudowę drogi gminnej Bolcie – Leszkiemie, wpisującej się w przebieg Trasy Rowerowej Polski Wschodniej Green Velo. Wynosi ona 200 tys. zł.

Zgodnie z umową powiat musi przeprowadzić przetarg i zakończyć zadanie do 30 czerwca br., a gmina do 31 października br.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- drogi
Ja ciągle czekam kiedy do Filipowa będzie droga???nie rozumiem dlaczego nic nie robi się...
autor:~Alutka
- drogi
W niemczech nawet polne drogi są równiusieńki, wyasfaltowane, a u nas wiele osób do własnego domu musi po wertepach jechać...
autor:~virus

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 20.03.2017
Plac Zabaw Przystanek Malucha
Żłobek ul. Sejneńska 11 - REKRUTACJA trwa!

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: